"Коридори" до Ради пропонують зробити відкритими

Середа, 16 січня 2008, 15:04

Комітет виборців України рекомендує запровадити вибори до Верховної Ради за відкритими регіональними списками.

Відкриті списки сприятимуть вирішенню проблем надмірної централізації партій, узурпації влади вузьким колом партійного керівництва, закритого складання списків кандидатів, відсутності взаємозв'язку між депутатами та виборцями.

Також КВУ рекомендує проводити вибори депутатів місцевих рад за різними системами: обласних та міських рад обласних центрів – за пропорційною системою відкритих списків, інших місцевих рад – за мажоритарною системою.

Вибори до різних органів влади, за пропозицією комітету, повинні бути розведені у часі, повідомляє прес-служба комітету.

Органи державної влади мають забезпечити виконання закону про державний реєстр виборців, хоч багато термінів, передбачених цим законом уже порушено, відзначає КВУ.

ЦВК повинна нарешті провести відкритий тендер з розробки програмного забезпечення. Упорядкування реєстру має бути завершене до кінця 2008 року.

У виборчому кодексі необхідно скасувати кон'юнктурну норму про використання даних прикордонної служби для виключення виборця зі списку виборців на дільниці. Практика показала, що цю норму виконати практично неможливо.

Крім того, у КВУ вважають за необхідне переглянути норму законодавства щодо компенсації політичним партіям витрат на кампанію з державного бюджету. Зокрема, доцільно виключити компенсацію за оплату політпартіями реклами на телебаченні та біг-бордах.

Комітет пропонує, щоб ЦВК формувалася з фахівців, відібраних за професійними, а не за політичними критеріями, а окружні та дільничні комісії - з професіоналів, що пройшли відповідну сертифікацію.

У КВУ зауважують, що діюча процедура підрахунку вимагає від членів комісій діяльності, яка перевищує фізичні можливості членів ДВК, тому варто розглянути доцільність впровадження централізованого підрахунку голосів в окружних виборчих комісіях.

Дільничні виборчі комісії мають лише забезпечити процес голосування, а підрахунок мають проводити спеціально навчені фахівці під пильним контролем суб'єктів виборчого процесу, громадськості та ЗМІ.

Потрібно надати реальну можливість брати участь у голосуванні громадянам України, які перебувають за кордоном. Діюча система позбавляє можливості голосування кількох мільйонів найбільш активних громадян.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування