З'їзд у місті сепаратистської слави погрожують вивести на вулицю

Понеділок, 21 січня 2008, 11:43

На місцеву владу Луганської області чиниться тиск з метою недопущення виділення приміщення для проведення у Сєвєродонецьку з'їзду депутатів.

Про це на прес-конференції у Севастополі заявив член Партії регіонів Вадим Колесніченко, повідомляє Радіо "Свобода".

За його словами, сьогодні "здійснюється колосальний супротив з боку влади, місцеву владу усіляко третирують для того, щоб вона не допустила виділення залу для проведення з'їзду".

Колесніченко додав, що "влада діє усілякими способами, щоб з'їзд не відбувся - це говорить про те, що влада розуміє значимість і силу цього з'їзду, що буде проведено, влада боїться цього з'їзду".

Водночас регіонал наголосив, що для нього є принциповим зібратися у Сєвєродонецьку: "Ми там проведемо з'їзд навіть на вулиці, якщо нам не дадуть можливість орендувати зал".

Колесніченко нагадав, що "з'їзд у Сєвєродонецьку має виключно гуманітарну спрямованість", і він буде проводитися "за ініціативи місцевих рад і всеукраїнської ради російських співвітчизників".

За його інформацією, на порядок денний буде винесено питання про імплементацію Європейської хартії про місцеве самоврядування, "яка протягом 10 років у нас не імплементована, хоча й ратифікована".

Друге питання, сказав Колесніченко, "буде про захист прав російськомовного населення в Україні і про організацію цього захисту". "Третє питання – про Європейську хартію регіональних мов", - додав він.

"Одне із головних питань, яке розглядається, і, скоріше за все, ми на нього вийдемо – це створення громадської організації, яка буде уособлювати оці проекти, які будуть розглядатися на з'їзді", - заявив Колесніченко.

"Ну, а головне питання – це питання про гуманітарну ситуацію в Україні, яка не влаштовує тут велику кількість людей. Це буде захист наших етнокультурних прав, захист прав людини, яка розмовляє рідною мовою", – додав депутат.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua