У Криму може виникнути новий спалах пташиного грипу

1 перегляд
Понеділок, 21 січня 2008, 19:30

У Криму немає передумов для подальшого поширення спалаху пташиного грипу, впевнений міністр охорони здоров'я Василь Князевич.

"Поки що таких передумов нема", - заявив міністр, відповідаючи на запитання журналістів на брифінгу в понеділок у Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Він пояснив, що були вжиті вчасно всі необхідні заходи. Птахоферма, на якій виник спалах пташиного грипу, розміщена на деякій відстані від населених пунктів, завдяки вчасно початим заходам, на даний момент вогнище захворювання ліквідоване.

Водночас міністр визнав можливість виникнення нового спалаху пташиного грипу, тому що в цьому регіоні підвищений ризик виникнення такого захворювання через маршрут перельоту (міграції) диких птахів.

Як відомо, 17 січня в лабораторії був підтверджений випадок виникнення пташиного грипу типу H5N1 у пташиному господарстві біля села Рівне Червоногвардійського району Криму.

Станом на 21 січня працівники Мін здоров’я обстежували 170 населених пунктів, близько 10 тис. дворів, на яких утримуються 50,5 тис. голів птахів, однак випадків падежу птахів виявлено не було.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua