На чумному могильнику в Києві дозволили будівництво

Середа, 23 січня 2008, 12:54

Головний державний санітарний лікар Києва Ірина Козлова своєю постановою дозволила відновити будівельні роботи на земельній ділянці на території Жовтневої лікарні в Києві.

Водночас Козлова встановила "жорсткі дезинфікаційні та профілактичні умови для забудовника", повідомляє УНІАН.

Як зазначається у постанові, рішення про продовження будівництва прийнято виходячи з негативних результатів лабораторних досліджень зразків ґрунту із вказаної території, у яких не виявлено збудників особливо небезпечних інфекцій, у тому числі сибірки.

Також було враховано, що історичні документи не мають чіткої вказівки на наявність кладовища та окремих поховань на даній ділянці.

Крім того, відповідно до результатів багаторічного епідеміологічного та епізоотологічного моніторінгу не зареєстровано випадків захворювань серед людей чи гризунів на особливо небезпечні інфекції; термін переживання збудників особливо небезпечних інфекцій (чуми, холери, крім сибірки) у ґрунті не перевищує 1,5-2 роки, йдеться в постанові.

"Однак повністю виключити наявність поодиноких поховань неможливо, і враховуючи, що існує хоч і низька, але вірогідність наявності збудників сибірки у ґрунті зазначеної земельної ділянки, роботи повинні виконуватись з дотриманням низки профілактичних заходів", - зазначається в документі.

Згідно з рішенням головного санітарного лікаря столиці, забудовник повинен забезпечити: проведення земельних робіт у присутності і під контролем посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби Києва, проведення перед початком робіт інструктажу робітників з питань заходів особистої профілактики, максимальну механізацію земельних робіт.

Крім того, виїмки ґрунту на території земельної ділянки мають проводитись робітниками у санітарно-захисному одязі, а місця складання ґрунту, який вивозиться з майданчику, повинні бути узгоджені з держсанепідслужбою.

Також на території будівельного майданчику повинен бути облаштований дезінфекційний бар`єр, вивезення ґрунту має проводитись у попередньо зволоженому стані у закритих брезентом машинах у спеціально визначені для цього місця.

Козлова заборонила вивезення з будівельного майданчика технічних агрегатів, обладнання, техніки до закінчення земельних робіт. По закінченню робіт дане обладнання має бути дезінфіковано.

Згідно з постановою, при ритті котловану відбір проб ґрунту для бактеріологічного дослідження передбачено проводити пошарово кожні 0,5 метрів.

У документі також зазначається, що у випадку виявлення останків поховань або виявлення збудників сибірки будівельні роботи повинні бути призупинені.

Як повідомлялося, наприкінці грудня 2007 року минулого року з’явилась інформація, що під котлован нового будинку біля Жовтневої лікарні розрили могильник XVIII століття, де були поховані померлі від чуми і сибірки.

Вчені прокоментували, що це небезпечно і може призвести до виникнення нового осередку інфекції.powered by lun.ua