Країни НАТО готові підтримати прохання України

Четвер, 24 січня 2008, 09:13

Низка держав-членів Північноатлантичного альянсу готові підтримати прохання України про приєднання до Плану дій щодо членства у НАТО (ПДЧ).

Про готовність "декількох держав" підтримати відповідне прохання Києва заявив у середу посол США в Україні Вільям Тейлор, пише "Комерсант-Україна".

"Я можу назвати ці країни, але я хотів би, щоб про це публічно заявили їхні представники", - сказав він виданню, зазначивши, що на даний час у НАТО йде "широке обговорення" українського прохання.

Водночас, Тейлор вважає, що події у Верховній Раді, коли опозиційні фракції блокували трибуну через підписання головою парламенту зверненння до генсека НАТО, не повинні вплинути на ухвалення рішення про приєднання України до ПДЧ.

За словами посла, для цього необхідно "одноголосне рішення" усіх країн-членів альянсу, але при цьому будь-яка країна має право вето.

"Не думаю, що знайдеться якась держава, яка накладе вето на це прохання", - припустив при цьому Тейлор.

Як відомо, 15 січня президент Віктор Ющенко, прем'єр Юлія Тимошенко і спікер Арсеній Яценюк підписали звернення до генсека НАТО Яапа де Хооп Схеффера, у якому повідомили про готовність України приєднатися до ПДЧ.

Українські лідери висловили сподівання, що позитивне рішення буде ухвалене на весняному саміті НАТО в Бухаресті. 18 січня "лист трьох" було передано Схефферу.

У цей же день опозиція почала вимагати від спікера відкликати свій підпис і заблокувала роботу Верховної Ради, і не виключає подальше її блокування.

Заступник голови парламентського комітету з закордонних справ Леонід Кожара (Партія регіонів) у коментарі зазначив, що серед "старих європейських партнерів НАТО існують заперечення щодо надання Україні плану".

"Тому усе буде залежати від того, як сприймається питання приєднання до ПДЧ в Україні", - заявив він виданню.

У свою чергу, голова комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки й оборони Анатолій Гриценко ("НУ-НС") прогнозує з імовірністю 70% приєднання України до ПДЧ.

"Є країни, які підтримують це беззастережно, а є країни, яким необхідний не просто письмовий сигнал", - вважає він.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!