Ющенко не дасть Тимошенко імпровізувати у Бельгії – сценарій написано

5 переглядів
Четвер, 24 січня 2008, 11:29

Робочий візит прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в Бельгію пройде за директивами президента Віктора Ющенка.

Відповідні директиви вже підписані Ющенком, повідомив заступник глави секретаріату президента Олександр Чалий.

Він нагадав, що це буде перша закордонна поїздка прем'єра після обрання на цю посаду, яка, серед іншого, має на меті підтвердити незмінність євроатлантичного курсу України.

Чалий наголосив, що, за Конституцією, президент здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю, тому директиви офіційним делегаціям є обов'язковими до виконання всіма посадовцями, які уповноважені представляти на переговорах нашу державу.

"Усі візити наших урядовців, як і раніше, здійснюватимуться згідно із завданнями за підписом президента. Імпровізації під час двосторонніх зустрічей допускаються, але виключно в рамках президентських директив", - пояснив представник секретаріату.

Чалий зауважив, що одним із головних завдань, визначених урядовій делегації на переговорах із представниками Європейського Союзу та НАТО, є інформування про основні пріоритети програми діяльності Кабінету міністрів і стан виконання плану дій Україна-ЄС.

Передбачається обговорити актуальні аспекти двосторонньої співпраці, особливо в контексті євроінтеграційних амбіцій України.

Зокрема, йтиметься про торговельно-економічне співробітництво, візові питання (перспективи запровадження з боку ЄС безвізового режиму для українських громадян), енергетичну політику.

Під час зустрічі з генсеком НАТО прем'єру доручено наголосити на важливості поглиблення діалогу Києва з Альянсом, позитивних сподіваннях щодо розгляду останніх українських ініціатив в цьому напрямку на квітневому саміті НАТО в Бухаресті.

Чалий заявив, що після повернення з Брюсселя прем'єр поінформує президента про підсумки офіційного візиту в Бельгію, що запланований на 28-29 січня 2008 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua