Азербайджан готовий пустити "кров" по "Одеса-Броди"

П'ятниця, 25 січня 2008, 13:44

Азербайджан готовий надати 5 млн. тонн нафти в рік для транспортування по нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсному режимі (у напрямку Бродів) з подальшою переробкою на нафтопереробних заводах "Нафтохімік Прикарпаття" (Івано-Франківська область) і "Галичина" (Львівська область).

Про це повідомила прес-служба Міністерства палива й енергетики, інформує "Обком" із посиланням на "Українські новини".

25 січня міністр палива й енергетики Юрій Продан провів зустріч із послом Азербайджану в Україні Талят Мусеїб Алієвим. На ній були обговорені питання співробітництва в нафтогазовій галузі.

Алієв заявив, що Азербайджан має можливість завантажити потужності "Одеса-Броди", таким чином забезпечивши постачання до 5 млн. тонн нафти щорічно для переробки на двох західноукраїнських НПЗ.

Продан зазначив, що питання енергетичної співпраці в частині диверсифікованості шляхів транспортування енергоресурсів буде розглядатися в Києві на черговому саміті з енергетичної безпеки у травні.

Обидві сторони відзначили те, що співробітництво в цьому напрямку і, зокрема, реалізація проекту "Одеса-Броди-Плоцьк-Гданськ" сьогодні підтримується на найвищому політичному рівні обох країн.

У ході зустрічі Алієв висловив зацікавленість Азербайджану в можливій участі Державної нафтової компанії Азербайджану в переробці нафти в Україні і спільній реалізації нафтопродуктів на європейському ринку.

Посол запропонував вивчити питання створення спільного підприємства з метою постачань сирої нафти з Азербайджану в Україну.

Продан підтримав пропозицію посла і запевнив, що буде тримати це питання на особистому контролі.

Як повідомлялося, Міністерство палива й енергетики доручило компанії "Укртранснафта" проаналізувати можливість "Одеса-Броди" в аверсному режимі для переробки нафти на нафтопереробних заводах "Нафтохімік Прикарпаття" і "Галичина" (Львівська область).

На даний час "Одеса-Броди" працює в реверсному режимі. У 2007 році нафтопроводом було протранспортовано 9,1 млн. тонн нафти.

Заводи "Нафтохімік Прикарпаття" і НПК "Галичина" контролюються групою Приватбанку.

Зараз "Нафтохімік Прикарпаття" не працює через відсутність сировини, а НПК "Галичина" переробляє мінімальні обсяги нафти.powered by lun.ua