Ющенко нагадав Януковичу помилки молодості

П'ятниця, 25 січня 2008, 14:04

Президент Віктор Ющенко пропонує зустрітися з представниками політичних сил, які блокують парламент у зв'язку з наміром України приєднатися до Плану дій по набуттю членства в НАТО.

Про це Ющенко повідомив на прес-конференції у швейцарському Давосі.

"Я закликаю Партію регіонів усвідомити, що нація повинна розуміти логіку їх поведінки. 2,5-3 роки тому вони публічно підтримали прийняття рішення, яке відкривало дорогу аж до членства в НАТО", - сказав Ющенко.

За його словами, блокування роботи парламенту відбувається "зі спекулятивною метою, для згуртування свого електорату". "Це піар-хід і виключно популістська поведінка", - сказав Ющенко.

Ющенко також не вважає необхідним зараз проводити референдум щодо вступу до НАТО.

"Спекуляції навколо референдуму – це тема надумана. Ми десятки разів уже говорили, що мова іде про інтенсифікацію стосунків з НАТО", - сказав Ющенко.

За його словами, План дій для набуття членства в НАТО "один в один подібний" на план дій стосунків з НАТО, який затверджував уряд Януковича.

"Референдум буде актуальним через роки, коли Україна прийде на цей рівень (вступу до НАТО). Країни, які прийняли План дій для здобуття членства, не рік, не два, і навіть не п’ять років чекали розгляду цього питання", - заявив Ющенко.

Президент бурхливо прореагував на питання про згортання військового співробітництва з Росією в зв’язку з наміром України приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО.

"Це (вступ до НАТО) є внутрішнє питання нації, як це було внутрішнім питанням для Латвії, Литви, Естонії, Польщі", - заявив Ющенко.

"Жоден крок України в цьому плані не спрямований проти третьої сторони. Якщо сусіди України відчувають дискомфорт або загрозу, ми готові обговорити це питання за круглим столом", - сказав Ющенко.powered by lun.ua