Єврокомісія пропонує Раді ЄС підтримати Україну в СОТ

Середа, 30 січня 2008, 09:21

Європейська комісія пропонує Раді Євросоюзу підтримати вступ України до Світової організації торгівлі.

Про це йдеться у проекті рішення Ради ЄС, запропонованому Єврокомісією 23 січня, повідомляє УНІАН.

У пояснювальній записці до проекту рішення зазначається, що після 14 років із моменту початку переговорів у 1993 році, країни-члени СОТ та Україна досягли фінальної стадії узгодження вступу України до СОТ, і тепер для формальної підтримки членства України в СОТ з боку Євросоюзу має бути ухвалене рішення Ради ЄС.

У документі зазначається, що на момент приєднання до СОТ на промислові товари середні ставки імпортного мита в Україні становлять 4,91%, і будуть знижені до 4,81%.

Перехідний період від 1 до 5 років встановлено лише по 226 позиціях промислових товарів. При цьому лише на 71 тарифну позицію ставки мита становитимуть 15% і вище, і тільки на 5 тарифних позицій – залишаться на найвищому рівні в 25%.

При цьому на продукцію паперової промисловості, медобладнання, фурнітуру та іграшки мита будуть скасовані, в деяких інших секторах – становитимуть менше 1% (обладнання для с/г – 0,71%, для будівництва – 0,35%, продукція металургії – 0,22%, фармацевтичної промисловості – 0,05%). Мито на продукцію хімпромисловості становитиме 5,32%, продукцію машинобудування – 5,33%, автомобілі та складові – 7,97%.

На с/г продукцію середні імпортні мита з моменту вступу України до СОТ становитимуть 11,05%, і будуть зменшені до 10,61%. При цьому, лише по 20 тарифних позиціях запроваджений перехідний період терміном на 2 роки. Найбільші ставки мита діятимуть в Україні на насіння соняшника – 30% та цукор – 50%.

Україна зобов’язалася не застосовувати дискримінаційних обмежень до іноземних компаній в переважній більшості секторів сфери послуг. Не брала вона зобов’язань лише щодо послуг: з безпеки та розслідувань, аудіовізуальних, космічного транспорту, з буксирування та розвантаження на морському й залізничному транспорті тощо.

У сфері фінансових послуг в Україні протягом 5 років після вступу не працюватимуть прямі філії страхових компаній, а після перехідного періоду збережуться певні обмеження на їхню діяльність.

Крім того, Єврокомісія наводить протокольні зобов’язання України, що становлять сферу інтересів ЄС. Зокрема, Україна зобов’язалася не застосовувати вимог до обов’язкової мінімальної ціни на будь-які імпортні товари.

Крім того, з моменту приєднання України до СОТ всі тарифи на транспортування вантажів залізничним транспортом мають носити недискримінаційний характер як для перевезень усередині країни, так і для імпортних, експортних і транзитних вантажів.

У сфері ліцензування алкогольної продукції Україна встановила плату за ліцензію на імпорт та експорт алкогольних напоїв і тютюну в розмірі 780 грн. (104 євро), що відповідає вартості наданих послуг з оформлення ліцензії, а також взяла на себе зобов’язання дотримуватися цього рівня після приєднання до СОТ.

У сфері застосування внутрішніх податків на імпорт Україна скасувала дискримінаційні акцизи на імпортну алкогольну продукцію, а також скасувала пільги зі сплати ПДВ на імпорт автомобілів, продукції суднобудування та літакобудування, а також зобов’язалася дотримуватися такого застосування внутрішніх податків і після вступу до СОТ.

У сфері експортних мит Україна зобов’язалася значно знизити мита на металобрухт, шкіри тварин, живих тварин і насіння соняшнику в період від 5 до 8 років. План зниження та знижений рівень мит застосовуватиметься з моменту набуття членства в СОТ.

Україна також відмовилася від надання субсидій автомобілебудуванню, суднобудуванню й літакобудуванню і взяла зобов’язання не застосовувати такі субсидії в майбутньому.

У питанні транзиту Україна вживатиме всіх необхідних заходів для управління транзитом товарів, включаючи транзит енергоресурсів, а також застосовуватиме тарифи на транзит відповідно до статті V ГАТТ/СОТ (Генугоди по торгівлі та тарифах).powered by lun.ua