Ощадбанку пророкують людину Ющенка

Четвер, 31 січня 2008, 10:50

На посаді голови правління Ощадбанку Анатолія Гулея, швидше за все, змінить Олександр Морозов.

Про це в четвер повідомляє газета "Дело" з посиланням на джерела в коаліції.

За інформацією джерел у парламентській коаліції, президента влаштовує кандидатура Морозова, і він має намір домогтися кадрової ротації.

Опитані політики сходяться в думці, що одним з найбільш імовірних кандидатів на посаду глави Ощадбанка є Олександр Морозов.

"Якщо будуть призначати нового голову Ощадбанка, швидше за все, це буде людина президента; у даній ситуації в Морозова шанси, звичайно, є", — вважає представник Блоку Тимошенко Михайло Поживанов.

У свою чергу представник Партії регіонів Василь Горбаль упевнений, що в банк повернеться хтось з людей, що вже працювали в Ощадбанку.

"Це Андрій Пишний (заступник секретаря РНБО) або Морозов", — сказав він.

У той же час Пишний на питання, чи повернеться він в Ощадбанк, відповів: "У мене немає намірів залишати державну службу".

Морозов вже очолював Ощадбанк у 2005-2007 роках.

Про відставку Гулея заговорили відразу ж після дострокових парламентських виборів. Представники нової коаліції вважають, що він є ставлеником відомих політиків і бізнесменів Андрія і Сергія Клюєвих, що входять у Партію регіонів.

Однак ідея прем'єра Юлії Тимошенко повернути населенню внески, що знецінилися, дала Гулею шанс. Глава уряду навряд зняла би його з посади, якби він впорався з її завданням.

Однак рішенням Тимошенко залишити Гулея залишилися незадоволені деякі соратники прем'єра (наприклад, глава парламентського Комітету з питань податкової і митної політики Сергій Терьохін) і, що найголовніше, президент.

Ющенко розуміє, що у випадку успішної роботи Ощадбанку по виплаті компенсації вкладникам Ощадбанку СРСР особистий рейтинг Тимошенко значно виросте.

До критики на адресу Гулея приєднався і лідер Партії регіонів Віктор Янукович.

Він вважає, що змінювати керівництво банку необхідно "за незадовільну організацію компенсації внесків громадян, яка призвела до приниження людського достоїнства, втрати здоров'я і навіть смертей громадян України".powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!