Росія пояснила, що перекриє Україні тільки чверть газу

Неділя, 10 лютого 2008, 17:00

Перший віце-прем'єр РФ Сергій Іванов розраховує, що Україна погасить заборгованість перед Росією за поставки газу.

"Росія попередила всіх своїх партнерів, що споживають газ, а також ЄС, про існуючу проблему (заборгованості України)", - так він прокоментував повідомлення про те, що у вівторок Москва планує припинити поставки газу Україні за борги.

За словами Іванова, "зараз загрози відключення поставок газу на Україну немає". "Росія свій газ Україні взагалі не продає й ніяких контрактів на цей рахунок немає. Україна одержує середньоазіатський газ, а Росія одержує гроші з України тільки за транзит", - сказав він.

Разом з тим, перший віце-прем'єр відзначив, що середньоазіатські країни скоротили поставки газу на Україну приблизно на 25 відсотків від необхідного обсягу.

"Росія запропонувала Україні компенсувати це російським газом, але за ціною в 314 доларів за 1000 кубометрів. України відповіла згодою, оплата щомісяця. З тих пір чекаємо. У результаті утворилася заборгованість і якщо вона не буде погашена, то Росія не буде поставляти свій газ Україні в обсязі від 25 відсотків потреб. Благодійністю на мільярди доларів ми більше не займаємося", - заявив Іванов.

"Я розраховую, що питання буде вирішено й Україна погасить свій борг", - сказав він.

Крім того, на міжнародній конференції в Мюнхені Іванов заявив, що ціни на російські енергоносії не залежать від політики.

"Зв'язок ціни на нафту й газ із політикою? Його немає. Але ми нікому не поставляємо газ безкоштовно", - підкреслив Іванов.

За його словами, ціна на російські енергоносії визначається "усім відомою прозорою ринковою формулою".

Разом з тим Іванов визнав, що Росія поставляє газ Білорусії за ціною трохи дешевше, ніж для інших європейських споживачів. "Сьогодні Європа платить за 1000 кубометрів газу 314 доларів. Лукашенко (президент Білорусії) сказав, що в нього немає таких грошей", - пояснив перший віце-прем'єр.

"Інтерфакс-Україна"