Ющенко: "Росія була, є і буде стратегічним партнером"

Вівторок, 12 лютого 2008, 13:07

Україна вестиме діалог із Росією, виходячи з розуміння, що Російська Федерація є стратегічним партнером.

Про це заявив президент України Віктор Ющенко на переговорах із президентом Росії Володимиром Путіним, повідомляє РІА "Новости".

"Є питання, які треба обговорити. Може бути, вони чутливі, ми готові до цього діалогу", - сказав Ющенко.

"Росія була, є і буде нашим стратегічним партнером, і в контексті цього розуміння ми будемо вести діалог", - додав він.

Як повідомляє УНІАН, зустріч Ющенка й Путіна у Москві розпочалась у форматі віч-на-віч.

Ющенко на початку зустрічі наголосив, що сьогодні необхідно обговорити широкий спектр питань – лише План дій Україна-Росія до 2009 року, який планується підписати у вівторок, передбачає 26 питань у різних сферах двостороннього співробітництва.

У свою чергу, Путін наголосив, що існує багато тем для обговорення. Він виокремив питання про товарообіг між двома країнами, кооперацію у сферах авіації та космосу. Також президент РФ зауважив, що необхідно виводити на політичний рівень рішення щодо прикордонного співробітництва.

Фото прес-служби президента
Фото прес-служби президента

Путін також привітав Ющенка, зауваживши, що, незважаючи на внутрішньополітичну ситуацію в Україні, візит українського лідера до Росії все ж відбувся.

Після зустрічі відбудеться засідання українсько-російської міждержавної комісії, за результатами якої планується підписання Ющенком і Путіним двосторонніх документів: плану дій Україна-Росія до 2009 року (першочергові заходи у двосторонніх відносинах) та протоколу другого засідання українсько-російської міждержавної комісії.

Також у вівторок президент України проведе зустріч із головними редакторами провідних російських ЗМІ у державному інформаційному агентстві "ИТАР-ТАСС".

13 лютого Ющенко зустрінеться з представниками української громади, ознайомиться з діяльністю Культурного центру України у Москві та покладе квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку.

У складі офіційної української делегації: секретар РНБО Раїса Богатирьова (секретар української частини комісії), міністр закордонних справ Володимир Огризко, перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов, міністр освіти і науки Іван Вакарчук, міністр оборони Юрій Єхануров, заступник глави секретаріату президента Олександр Чалий.powered by lun.ua