Балога заборонив БЮТ вимагати щось в опозиції

Вівторок, 12 лютого 2008, 14:52

Глава секретаріату президента Віктор Балога застерігає фракції коаліції від висунення якихось вимог опозиції, що призвели б до нового блокування роботи Верховної Ради.

Про це йдеться в його заяві, поширеній прес-службою.

На його думку, перелік питань, внесених до порядку денного, має спонукати опозицію розблокувати діяльність парламенту. Йдеться про законопроекти, які мають важливе загальнодержавне і соціальне значення: про встановлення прожиткового мінімуму, державні закупівлі товарів і послуг, сільську медицину, скасування депутатської недоторканності, Кабінет Міністрів.

При цьому керівник секретаріату висловив застереження проти можливості висунення якихось зустрічних умов уже з боку сил більшості, зокрема, БЮТ.

"Коаліція має показати налаштованість на розблокування парламенту та проведення результативних голосувань. Потрібно усвідомити, що обмін претензіями лише міцніше закоркує законотворчий процес у ВР", - попередив він.

"Жодні додаткові умови з боку коаліційних сил у нинішній ситуації неприйнятні, оскільки неминуче призведуть до посилення напруженості в парламенті. Варто пам’ятати, що шантаж – далеко не кращий політичний інструмент незалежно від того, у чиїх руках він опиняється", – відзначив Балога.

Балога також звернув увагу більшості на необхідність прийняття закону "Про Кабінет Міністрів", як цього вимагає коаліційна угода.

Згідно з нею, законопроект про функції та повноваження Кабміну входить до пакету, який мав бути проголосований ще до формування уряду й обрання прем’єр-міністра.

"Свого часу президент Віктор Ющенко погодився, що закон "Про Кабінет Міністрів" прийматиметься після затвердження персонального складу уряду. Однак поняття "після" не може бути безмежним у часі", - застеріг Балога.

"Слід використати можливість рестарту законотворчої роботи для ухвалення законопроекту про Кабмін як основного регламенту діяльності виконавчої влади. Більше того, необхідно прийняти весь пакет законопроектів, який закладений в основу створення коаліції, яка, у свою чергу, сформувала Кабінет Міністрів на чолі з Юлією Тимошенко", - вважає керівник секретаріату.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
19:47
Уряд виділив майже 800 млн грн на розмінування та фортифікації
19:36
Азербайджан та Вірменія домовились про обмін полонених і подальшу нормалізацію відносин
19:35
фотоЗеленський разом з українськими рабинами запалив ханукальні свічки
19:28
Німеччина надає додаткові 17 мільйонів євро на житло внутрішньо переміщеним українцям
19:23
Кількість відгуків на військові вакансії на Lobby X зросла втричі – Міноборони
19:20
Реставрація похиленої вежі в італійській Болоньї вартуватиме 20 млн євро і займе 10 років – мер
19:03
"Зброї буде більше": Україна і США підписали меморандум про спільне виробництво
19:00
Голова МЗС Британії заявив, що активи РФ потрібно спрямувати на відбудову України
18:35
Лубінець: Найбільша зафіксована втрата ваги українця в російському полоні – 77 кілограмів
18:30
Apple готує нові iPad та MacBook Air для боротьби з падінням продажів – Bloomberg
Усі новини...