У Черновецького просять символічну плату для постраждалих "Еліта-центру"

Четвер, 14 лютого 2008, 11:11

Урядова комісія з розв'язання проблеми забезпечення житлом інвесторів "Еліта-Центру" звернулася до Київради з проханням встановити символічну орендну плату за 14 земельних ділянок, які виділено під забудову житла для постраждалих від "Еліта-Центр".

Відповідне рішення комісії на її першому засіданні озвучив міністр регіонального розвитку та будівництва Василь Куйбіда, повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.

Куйбіда запевнив, що Мінрегіонбуд всебічно сприятиме забудовнику, а ним став "Київміськбуд", при затвердженні проектної документації та видачі дозволів на будівництво.

У ході обговорення планування роботи комісії було прийнято рішення першочергово опрацювати списки осіб, які зазнали збитків, з тим, щоб визначити, яку кількість квартир необхідно збудувати.

Уточнення списків проводитиме Міністерство внутрішніх справ спільно з КМДА. МВС називає цифру 1779 осіб. КМДА сформувала список із 350 осіб, які потребують першочергового забезпечення житлом.

Однак представники потерпілої сторони вимагають, щоб КМДА надала цей список для вивчення урядовою комісією, оскільки, за їхніми словами, вони мають інформацію, що до списку потрапили сторонні особи.

У відповідь на це заступник голови секретаріату президента Марина Ставнійчук одразу ж розпорядилася про передачу комісії названих списків.

Урядовою комісією також було визначено в найближчі дні розпочати інвентаризацію майна, яке належало "Еліта-Центр". Продаж цього майна стане одним із фінансових джерел погашення завданих інвесторам збитків.

Крім того, комісія працюватиме і над пропозиціями щодо змін чинного законодавства, які повинні надати правову основу для забезпечення житлом постраждалих інвесторів та унеможливити в майбутньому скоєння злочинів, пов'язаних із житловим будівництвом.

Усі чотири пункти, визначені комісією, як першочергові завдання, повинні бути виконані вже за два місяці.

Під час засідання було обрано заступників голови комісії. Ними стали представник від КМДА Володимир Головач та заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Дмитро Ісаєнко.