Скільки проживе РосУкрЕнерго, буде зрозуміло через 15 днів

Четвер, 14 лютого 2008, 14:17

У секретаріаті президента заявляють, що РосУкрЕнерго та УкрГаз-Енерго залишаться на певний час в газовій схемі між Росією та Україною.

"Робоча група, яка започаткувала роботу, розгляне механізм переходу на цю формулу. Є багато технологічних і юридичних питань. Є домовленість, що ми повинні це зробити таким чином, щоб не на шкоду транспортуванням газу в ЄС, не на шкоду постачанню газу в Україну і з тим, щоб ми зберігали рівну ціну", - сказав він.

Чалий сказав, що за 10-15 днів за результатами робочої групи буде зрозуміло, як швидко буде відпрацьовано формулу, але вона може бути й гнучка, компромісна.

"В тому плані, що на 2008 рік з певною формулою на 5 мільярдів кубометрів може залишатися УкрГаз-Енерго на території України, а 50 млрд газу будуть постачатися, якщо РосУкрЕнерго буде залишатися, напряму НАК Нафтогазу ", - сказав він.

Він додав, що перехід можливий швидше, якщо вдасться швидко опрацювати створення спільного підприємства між Газпромом і НАК "Нафтогазом" в Україні і посередника між НАКом і Газпромом для операцій з середньоазіатським газом.