Економіка Європи "падає" слідом за США

П'ятниця, 15 лютого 2008, 17:54

Економіка єврозони демонструє сигнали різкого ослаблення, пише газета The Wall Street Journal.

Обмежена гнучкість ринку праці одночасно з небажанням керівництва Європейського центрального банку (ЄЦБ) знижувати рівень базової процентної ставки може привести до тривалого спаду.

Слабке споживання в Німеччині і скорочення запасів товарів на складах французьких компаній уже привели до уповільнення темпів економічного росту єврозони до 0,4% у четвертому кварталі з 0,8% у третьому.

Багато експертів прогнозують, що спад ділової активності в регіоні продовжиться в поточному році, з огляду на скорочення обсягів експорту, обумовлене ослабленням світової економіки, рекордну інфляцію, що негативно позначається на рівні споживання, а також жорсткість стандартів кредитування, викликану проблемами в кредитній сфері.

"Усі важливі випереджальні економічні індикатори вказують на те, що попереду нас чекають ще більш негативні новини", - відзначає економіст BNP Paribas Кен Уоттрет.

Експерти прогнозують, що темпи економічного росту єврозони в 2008 році сповільняться до 1,5% з 2,7% у 2007 році.

Хоча повна рецесія залишається малоймовірною, ослаблення економіки єврозони може бути більш тривалим, ніж у США, з огляду на меншу конкурентноздатність європейського ринку праці і сфери роздрібних продажів, а також нестачу координованого плану стимулювання економіки і підхід ЄЦБ до регулювання рівня процентних ставок.

Федеральна резервна система США знизила ключову ставку вже п'ять разів з вересня минулого року, довівши її рівень до 3% з 5,25% річних і, як очікується, продовжить зменшувати її.

ЄЦБ утримує ставку 4% річних з червня минулого року. Інфляція в регіоні досягла в січні рекордних 3,2%, що набагато перевищує цільовий рівень Центробанку в 2%.

"Інтерфакс-Україна"