Балога попередив, що Янукович буде відповідати разом з Тимошенко

Понеділок, 18 лютого 2008, 16:15

Подальше блокування роботи парламенту обмежує діяльність уряду, що може мати погані наслідки для всієї країни, заявив глава секретаріату президента Віктор Балога.

Так він прокоментував чергову безрезультатну спробу поновлення повноцінних сесійних засідань Верховної Ради, повідомляє прес-служба глави держави.

На думку Балоги, вибрані опозицією приводи "для тривалого парламентського ступора безпредметні й далекі від пріоритетів суспільства і країни".

"Фракції меншості явно загралися в надумане протистояння і, очевидно, втратили зв'язок зі своїми виборцями", - заявив глава секретаріату.

"Барометр громадських настроїв чітко показує, що антинатівські забаганки не знаходять розуміння серед людей, які чекають від Верховної Ради роботи, а не видовищ із надувними кульками та дудками", - додав він.

Балога відзначив, що законотворча пауза вже обертається відчутними втратами для країни, а безлад у сесійній залі породжує непродумані рішення.

На його думку, прийнятий в першому читанні законопроект про державні закупівлі є переконливою ілюстрацією того, що хаос у стінах парламенту призводить до такого ж хаотичного розгляду важливих питань.

Балога також наголосив, що блокування Верховної Ради підриває ефективність діяльності Кабінету міністрів, у тому числі з першорядних соціально-економічних питань.

Досі не схвалено програму діяльності уряду, не проведено важливі кадрові призначення в державних органах. Кабмін не може затвердити державну програму соціально-економічного розвитку, під загрозою ухвалення змін до цьогорічного бюджету.

"Ймовірно, нинішня опозиція слідує за логікою свого перебування при владі, коли Кабінет міністрів під керівництвом Януковича рік працював на око, без програми діяльності. Але нинішній уряд не може діяти за анархічними порядками", - заявив Балога.

Він припустив, що своїми діями в парламенті опозиція, серед інших мотивів, прагне скувати урядову активність, аби потім звинуватити Кабмін в непрофесійності та прорахунках.

"Однак у програші від такої тактики опиняється вся країна, у тому числі й виборці, що делегували свою довіру Партії регіонів", - зауважив Балога.

"Отже, відповідальність за можливі негативні наслідки вимушеної бездіяльності Верховної Ради має сповна розділити й нинішня опозиція", – додав він.