"Наша Україна" готує трюк

Середа, 20 лютого 2008, 17:28

Вихід семи членів партії "Народний союзу "Наша Україна" з її рядів - це технологічний трюк, покликаний підготувати суспільну думку до створення нової політичної сили, вважає політолог Андрій Єрмолаєв.

"Це технологічний трюк, готовий трюк. Готується суспільна думка... "Нашій Україні", як видно, пропонується упокоритися з роллю вторинної політичної сили, щоб зовсім не розпастися, а на перше місце буде висуватися менеджмент майбутньої політичної сили", - сказав він у ході круглого столу в середу в Києві.

У той же час, на думку політолога, Віктор Ющенко повинен бути, щонайменше, символічним лідером нового об'єднання. "На його рейтингу (рейтингу Ющенка) можливий тільки успіх на майбутніх парламентських виборах цього об'єднання", - підкреслив він.

У той же час Єрмолаєв розкритикував позицію партії НСНУ, що не дала оцінку виходу з її складу низки її членів.

"Якби "Наша Україна" була партією, вона б зібрала з'їзд... і сформувала б думку партії у відношенні керівників ( що вийшли зі складу партії), які неправильно поводяться... Якби це була демократична фракція (фракція НУ-НС), сьогодні було б прийняте рішення, що оцінює діяльність цих депутатів ( що вийшли зі складу партії)", - сказав він.

При цьому Єрмолаєв висловив подив мовчанню президента, що залишається почесним главою партії НСНУ.

Політолог прогнозує можливі сплески політичної кризи. На його думку, перший такий сплеск відбудеться в березні і буде пов'язаний з бюджетним процесом. Другий пік кризи можливий у травні-червні, коли буде готовий текст нової редакції Конституції, і виникне питання, "що з цим текстом робити".

"Якщо президентові удасться домогтися референдуму (по змінах Конституції), як видно, це стане головною причиною політичного розколу між Юлією Тимошенко і Ющенком. Якщо Тимошенко доможеться того, що референдум не відбудеться, а відповідний удар - відставка Тимошенко, то дуже висока імовірність... ідеї дострокових президентських виборів у 2008 році", - додав він.

"Інтерфакс-Україна"