Янукович продовжує гнути Яценюку свою лінію

Четвер, 21 лютого 2008, 11:10

Фракція Партії регіонів пропонує для розблокування роботи Верховної Ради ухвалити проект постанови, згідно з яким рішення щодо вступу України до НАТО приймаються за результатами всеукраїнського референдуму.

Проект постанови та передумови для її підготовки розповів член Партії регіонів Олександр Єфремов під час зустрічі фракції з головою Верховної Ради Арсенієм Яценюком.

Депутат нагадав, що причиною блокування роботи парламенту стало підписання "листа трьох" до генсека НАТО з проханням про приєднання України до плану дій зі здобуття членства в альянсі.

За словами Єфремова, спікеру Яценюку було запропоновано відкликати свій підпис, "і конфлікт був би вичерпаний".

"На сьогодні ми маємо щонайменше шість проектів постанов, що дозволять вирішити нинішнє питання", - заявив депутат, додавши, що необхідно знайти той компроміс, що влаштує не політичні сили, а народ: "Свою волю має висловити народ".

Єфремов повідомив, що під час консультацій з опонентами та іншими фракціями виявилося, що "ніхто не заперечує проти того, щоб Україна вступала чи не вступала до НАТО після рішення референдуму".

"Якщо наші колеги по парламенту відмовляються підписатися під даним проектом постанови, це означатиме лише одне, що в даному випадку вони декларують проведення референдуму, при цьому не збираючись його проводити, чим хочуть обманути народ", - сказав депутат.

"Або це означатиме, що не це є приводом для блокування роботи парламенту, а недостача голосів у коаліції для ухвалення будь-якого рішення", - додав він.

Отже проектом постанови, підготовленої та внесеної Віктором Януковичем, пропонується встановити, що "рішення щодо вступу України до НАТО приймаються за результати всеукраїнського референдуму з даного питання".

"Ця постанова може бути компромісною, яка нам дасть можливість розблокувати роботу Верховної Ради", - закінчив Єфремов.