Янукович півгодини заспокоював своїх депутатів і скаржився на репресії

Четвер, 21 лютого 2008, 10:49

Фракція Партії регіонів виступає за ухвалення закону про скасування недоторканності, який поширювався б не тільки на депутатів, але й на президента та суддів.

Відповідний проект був презентований на зустрічі фракції Партії регіонів з головою Верховної Ради Арсенієм Яценюком у четвер.

"Закон має бути один для всіх. Ми пропонуємо, щоб встановлений правовий порядок для суддів, поширити на інших посадових осіб, які мають імунітет – депутатів та президента. Суть полягає в тому, що вони мають можливість працювати. І можливість обмеження їх діяльності має бути, коли в судовому порядку доведена вина в скоєнні злочину", - заявив на зустрічі Олександр Лавринович.

"До того, як це доведено в судовому порядку, ніхто не має права затримувати чи заарештовувати суддю, народного депутата чи голову держави. Відмінність від альтернативи, яка пропонується представниками коаліції в тому, що ми не хочемо, щоб покарання передувало вироку", - додав він.

Крім того, Партія регіонів запропонувала 5 соціальних законів, зокрема про прожитковий мінімум, "соціальний діалог" та трудовий кодекс.

Також "регіонали" вимагають ухвалити закони про захист прав російськомовних громадян України, зокрема зробити обов’язковим мовлення державною мовою тільки для 50% ефірного часу телерадіокомпаній, а решту часу вони можуть вибирати мову.

Ще одну зміну Партія регіонів пропонує внести в закони про судочинство й застосування російської мови під час судових процесів.

Під час розгляду питання про мови відбулась дискусія між Ганною Герман і Вадимом Колесніченком щодо статусу "державотворчої нації" для росіян. Герман просила виключити це формулювання з проекту.

Останні дві пропозиції "регіоналів" стосувалися ухвалення закону про опозицію та недопущення репресій держслужбовців за партійними ознаками.

Під час засідання Віктор Янукович постійно закликав колег слухати доповідачів.

"Шановні колеги, не чути доповідача. Я просив би трошки тихіше розмовляти. Я розумію, що ви звикли до цього в залі. Але ми зараз в трошки іншому форматі працюємо", - звертався він до залу.

"Ну що називати прізвища? Поважайте своїх колег", - обурювався Янукович.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування