У коаліції готові до "двох крапок" і непублічних розмов

Понеділок, 25 лютого 2008, 09:29

У понеділок у Верховній Раді відбудеться круглий стіл за участю лідерів депутатських фракцій та спікера Арсенія Яценюка.

Представники коаліції та опозиції сподіваються обговорити шляхи розблокування роботи парламенту.

Водночас, коаліціанти не покладають великих надій на цей круглий стіл, передає Радіо "Свобода".

На думку члена фракції Блоку Юлії Тимошенко Андрія Шкіля, цей круглий стіл просто дасть можливість продовжити переговори.

"Я не думаю, що цей круглий стіл поставить крапку, він має поставити дві крапки і далі має продовжитися, можливо, вже якась менш публічна розмова, яка би дала відповідь на питання чи парламентаризм буде жити в Україні чи ні", - сказав він.

"Доля парламентаризму зараз у дуже ненадійних руках Партії регіонів. А бажаючих знищити парламентаризм, на превеликий жаль, в Україні є предостатньо", - додав Шкіль.

За словами ж "регіонала" Василя Кисельова, насамперед, "має бути знята пересторога щодо листа до Генсека НАТО".

"Ми маємо знайти порозуміння, щоб ВР все-таки працювала, тому що надто багато питань зависло у повітрі. Ми б зараз знову могли стояти до кінця і сказати: допоки не відкличеш листа, ми не будемо сідати ні за які столи переговорів, але ж ми розуміємо, що це все на шкоду нашим людям, тому ми будемо шукати спільну мову, але спільну мову тільки на підставі закону", - каже він.

Як відомо, дискусії щодо розблокування роботи парламенту тривають уже п’ять тижнів. Через блокування "регіоналами" парламентської трибуни та президії Верховна Рада упродовж майже місяця залишається недієздатною.

Партія регіонів наполягає на першочерговому ухваленні постанови про порядок вступу України до НАТО. Комуністи вимагають негайний референдум щодо вступу до НАТО.

Голова Верховної Ради запропонував підписати у понеділок, за результатами круглого столу, політичну угоду, в якій, зокрема, було б записано, що фракції повинні утримуватися від блокування трибуни та президії парламенту, а порядок денний не має містити "резонансних речей", тобто питань, що викликають суперечки.

У п’ятницю усі фракції, окрім комуністів, погодилися надати свої пропозиції щодо тексту угоди, яка має розблокувати парламент.