Ющенко чекає від Тимошенко звіту по "анти-" заходах

Понеділок, 25 лютого 2008, 15:38

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко під час зустрічі з президентом Віктором Ющенком, яку заплановано на середу, 27 лютого, має доповісти про антиінфляційні заходи, розроблені Кабінетом міністрів.

Про це заявила журналістам на брифінгу у понеділок керівник інформаційного управління секретаріату президента Лариса Мудрак, повідомляє УНІАН.

Наразі ж у секретаріаті критикують план антиінфляційних заходів, одержаний від уряду тиждень тому, повідомив на брифінгу керівник головної служби соціально-економічного розвитку секретаріату президента Роман Жуковський.

Він також зазначив, що комплекс антиінфляційних заходів, прийнятий за основу на засіданні Кабміну 22 лютого, секретаріат президента від уряду ще не одержував.

Раніше, 19 лютого, Жуковський повідомив, що в антиінфляційних заходах, переданих до секретаріату президента урядом, є низка "неузгоджень внутрішньої філософії". Зокрема, за його словами, уряд для боротьби з інфляцією має намір застосовувати адміністративні заходи і чекає на більш жорстку монетарну політику НБУ.

"На наш погляд, адміністративні заходи не є виходом і, фактично, є продовженням політики уряду Віктора Януковича. Ви пам`ятаєте, що ми критикували його за ухвалення постанови про введення декларування продавцем (цін на продукцію)… Зараз ці тенденції розвиваються", - зазначив він.

Жуковський також зазначив, що більш жорстка монетарна політика може призвести до зриву економічного зростання в результаті обмеження доступу до фінансів українських підприємств.

Як відомо, 22 лютого Кабінет міністрів ухвалив за основу комплекс антиінфляційних заходів і доручив його доопрацювати. Перед розглядом цього питання Тимошенко зазначила, що перелік антиінфляційних заходів розроблено відповідними міністерствами спільно з Нацбанком. "І, наскільки я знаю, певним чином, як у нас передбачено регламентом, (перелік заходів) узгоджено з президентом", - сказала вона.

Раніше Ющенко висловив стурбованість високими темпами інфляції в січні (2,9%). За такими темпами, за даними Нацбанку, річне зростання інфляції може становити 19,4%.

Тимошенко вважає, що інфляція в січні є результатом 17% інфляційного зростання за підсумками 2007 року.

Бюджет-2008 розрахований з урахуванням таких макропоказників: номінальний ВВП - 889,4 млрд. грн.; зростання ВВП – 6,8%; інфляція – 9,6%; дефіцит бюджету - 20,1 млрд. грн. (2,26% від ВВП). 13 лютого Кабмін збільшив прогнозний показник ВВП на 2008 рік до 921 млрд. грн., зберігши прогноз зростання інфляції в 9,6%.