Світовий банк радить Україні раціоналізувати "живлення" освіти й медицини

Вівторок, 26 лютого 2008, 10:46

Світовий Банк радить Україні не збільшувати видатки на освіту та охорону здоров’я, а раціональніше використовувати виділені кошти.

Про це йдеться у спеціальному звіті банку, який у понеділок презентували у Києві, повідомляє "Німецька хвиля".

Фінансисти Світового банку наголошують, що українські видатки на освіту та охорону здоров’я є найбільшими у країнах Східної Європи та Центральної Азії, однак якість послуг не є відповідною.

За їхніми розрахунками, додаткове фінансування з бюджету лише збільшить податковий тиск на населення та не вирішить проблеми низької якості послуг.

Економіст Світового банку Мартін Кайзер каже, що для того, щоб поліпшити ситуацію у сфері освіти та медицини, необхідно надати більше повноважень місцевій владі для ефективного розподілу державних коштів і закрити заклади, які не мають можливості надавати якісні послуги.

"Учителі, медсестри і лікарі заслуговують на кращі умови праці. Багато з них будуть змушені працювати по-іншому, але отримуватимуть за це й гідну винагороду, яка виявлятиметься у поліпшенні умов праці та у вищій оцінці їхньої роботи", - зазначає він.

Але при цьому збільшиться кількість безробітних, яких треба буде перенавчити та працевлаштувати, зазначає фінансист.powered by lun.ua