БАЛОГА ЗАЯВИВ ТИМОШЕНКО, ЩО ВОНА ДОКЛАДАЄ МАЛО ЗУСИЛЬ

Вівторок, 26 лютого 2008, 17:38

Глава секретаріату президента Віктор Балога заявляє, що під час телефонної розмови президент Росії Володимир Путін поінформував, що "Газпром" може припинити поставки газу з середи.

Так Балога прокоментував розмову двох президентів щодо газового боргу, повідомляє прес-служба секретаріату президента.

Згідно із повідомленням, під час розмови Путін констатував, що проведена на сьогодні оплата за використане паливо явно неадекватна всій заборгованості і не може бути достатньою для подальшого безперебійного надходження газу в Україну.

Російський лідер зауважив, що Україна продовжує безоплатно споживати паливо, отже, збільшується і величина боргу. Такий стан справ не дає підстав сподіватися, що боргові суми будуть сплачені повністю і у прийнятні строки.

Президент Росії поінформував президента України, що завтра компанія "Газпром" може припинити постачання газу.

За словами Балоги, ініціативний телефонний дзвінок Путіна можна розглядати як чемне партнерське попередження та ознаку прагнення російської сторони врегулювати існуючі газові проблеми.

Водночас Росія не має наміру продовжувати співпрацю, яка обертається для неї фінансовими втратами.

"Важко засуджувати наших сусідів за таку позицію. Очевидно, зусилля нашого уряду щодо повного і своєчасного розрахунку за газ були недостатніми. Як з’ясувалося, Кабміну мало двох тижнів для сплати за рахунками, хоча і ціна була визначена, і всі можливості були створені", – резюмував керівник секретаріату.

Він також додав, що припинення поставок російського газу завдає відчутного удару по виконанню нашою країною зобов’язань щодо транспортування палива в Європу.

Таким чином, непогашений борг перед "Газпромом" створює напруженість у взаєминах одразу на двох напрямках – російському та європейському.