Кінотеатри вирішили "помститися" глядачам за українські титри

Середа, 27 лютого 2008, 12:22

36 кінотеатрів у 18 містах України в середу проведуть одноденний страйк на знак протесту проти рішення Міністерства культури і туризму заборонити демонструвати іноземні фільми з російським перекладом.

Про це заявив директор мережі кінотеатрів "Мультиплекс-холдинг", ініціатор акції протесту Антон Пугач, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами, акція протесту пройде незважаючи на те, що президент доручив до 4 березня розробити компромісний варіант виконання рішення Конституційного Суду про дублювання або субтитрування іноземних фільмів.

"Безсумнівно, президент зробив крок назустріч і показав розуміння того, що ситуація непроста", - відзначив Пугач.

Водночас директор мережі кінотеатрів пояснив, що на нараді з проблем кінопрокату за межами обговорення залишилася думка учасників акції протесту про заборону демонструвати в кінотеатрах іноземні фільми, дубльовані російською мовою, навіть із субтитрами українською.

За словами Пугача, у наказі міністра культури затверджена норма, що субтитри українською мовою можуть накладатися тільки на фільмокопії мовою оригіналу.

Він відзначив, що єдина вимога учасників протесту полягає тільки в скасуванні цього пункту наказу міністра.

За словами Пугача, учасники страйку не заперечують жодного пункту рішення Конституційного Суду. Він також відзначив, що на сьогодні учасники акції не планують проводити ніяких додаткових акцій протесту.

Разом з тим, за інформацією агентства, у Донецьку тільки два кінотеатри мережі "Мультиплекс" приєднаються до страйку.

Ще два великих кінотеатри міста: Театр кіно ім. Т.Г.Шевченка і кінотеатр "Зірочка", що входить у мережу "Кінопалац", будуть продовжувати показ кінофільмів.

У Дніпропетровську 6 з 12 кінотеатрів, що входять у мережу "Кіносистема", у середу приєднаються до всеукраїнського страйку. Про це заявив директор "Кіносистеми" Олексій Наслєдніков.

За його словами, ще два кінотеатри "Кіносистеми" у Кривому Розі, а також один у Запорожжі й один у Бердянську візьмуть участь у страйку.

За словами Наслєднікова, усі робітники будуть знаходитися на своїх місцях. Разом з тим, на касах буде висіти табличка, що інформуватиме про скасування показу кінофільмів.