ЮЩЕНКО НЕ ХОЧЕ РОЗПУСКАТИ РАДУ

Середа, 27 лютого 2008, 15:51

Президент Віктор Ющенко заявляє, що не бажає розпускати парламент, навіть якщо він не зможе зібратись на пленарні засідання протягом 30 днів.

Про це він заявив в інтерв’ю журналістам у Чернігівській області.

Ющенко підкреслив, що не готовий підписати указ про розпуск Верховної Ради.

"Я буду чесно говорити, не готовий. Це не в плані готовності стоїть питання, а в плані небажання", - сказав він.

"Я не хотів би бачити український парламент, який за зачиненими дверима знову стоїть кілька місяців. Це втрата для нації", - заявив президент.

При цьому він висловив упевненість, що протистояння в парламенті є штучним, і в ньому зацікавлені декілька людей, які залишилися без влади.

Ющенко сподівається, що наступного тижня парламент почне працювати.

Президент висловився за підписання політичними силами Верховної Ради формального документа, який би зафіксував вихід із цієї ситуації.

"Я всіляко підтримую політичну угоду або декларацію, або резолюцію, спільну заяву, що завгодно. Очевидно одне – знайти потрібно базовий документ, від якого потрібно було б відштовхнутися, установити статус-кво й почати працювати в українському парламенті. Це я бажав би зробити політичним силам українського парламенту в найближчі 4-5 днів", - підкреслив він.

Водночас, за словами глави держави, існують конституційні механізми реагування на бездіяльність Верховної Ради.

Ющенко вважає, що дострокові парламентські вибори не змінять політичну ситуацію, і тому сторони мають знайти в собі мужність і сісти за стіл переговорів.

Як відомо, Верховна Рада з 12 лютого не проводить засідань, оскільки представники опозиції блокують її роботу.

Причиною цього представники опозиційних фракцій називають підписання спікером Верховної Ради Арсенієм Яценюком разом із президентом та прем’єр-міністром листа до керівництва НАТО з проханням надати Україні План дій щодо набуття членства в Альянсі.

Представники всіх політичних сил не виключають можливості розпуску Верховної Ради і проведення дострокових парламентських виборів у випадку, якщо роботу парламенту не вдасться розблокувати протягом 30 днів, передбачених законом.

УНІАН, Українські новини,