У ПАРЄ не вірять, що спадкоємець Путіна стане президентом справедливо

Середа, 27 лютого 2008, 18:39

Глава делегації спостерігачів від ПАРЄ Андреас Гросс висловив сумніви в справедливому характері майбутнього 2 березня виборів президента Росії.

Він також висловив жаль із приводу відсутності спостерігачів від Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЧ) ОБСЄ, передає "Інтерфакс-Україна".

"Напередодні виборів ми налаштовані досить скептично. Ми побоюємося, що вибори не будуть справедливими, оскільки спостерігаємо тотальне домінування в ЗМІ одного з кандидатів", - сказав Гросс.

Відповідно до плану роботи місії спостерігачів, основна частина якої вже прибула в Росію, у суботу представники делегації роз'їдуться по російським регіонам, де будуть спостерігати за процесом голосування 2 березня.

Однак представники ПАРЄ обійдуть своєю увагою Північний Кавказ.

"Ми не збираємося відправляти туди членів нашої місії. Ми могли б це зробити, але не будемо, не бачимо необхідності в роботі в цьому регіоні короткострокової місії спостерігачів. Там необхідно проводити довгострокову місію, на чому спеціалізується БДІПЧ ОБСЄ", - зазначив Гросс.

Говорячи про програму свого перебування в Москві, глава делегації ПАРЄ на президентських виборах у Росії повідомив, що в середу планує зустрітися з головою комітету Думи з міжнародних справ Костянтином Косачовим, який також є главою російської делегації в ПАРЄ.

"Я маю намір обговорити не тільки тему виборів. Це буде широкий спектр питань, наприклад, проблему Косова", - повідомив він.

Усього в Москві й інших регіонах Росії спостерігати за виборами президента Росії 2 березня будуть 25 фахівців від ПАРЄ.powered by lun.ua