Після виборів у Росії Україну чекає "експансія"?

П'ятниця, 29 лютого 2008, 16:38

Після закінчення виборів президента Росії 2 березня Україні варто очікувати експансії російського бізнесу, вважає політолог Вадим Карасьов.

"Імперія - це розширення, тільки зараз це не територіальне, а економічне, бізнесове розширення, логістичне через систему газу, нафти й інших проводів", - заявив Карасьов у ході роботи круглого столу у п'ятницю в Києві.

За його словами, протягом 8 років перебування Володимира Путіна на посаді президента основною задачею, яку перед ним ставив правлячий клас, це було "консолідувати владу, зібрати державу, зібрати її реальну політичну міць".

"Тепер же цю задачу російський правлячий клас вважає виконаною в основному і цілому і зараз настає другий етап - етап зовнішньої ліберально-економічної експансії", - заявив політолог.

У свою чергу Володимир Фесенко висловив упевненість, що після виборів президента зовнішня політика Росії буде складатися з двох основних напрямків: обмеження впливу США і вибудовування мультиполярних міжнародних відносин.

При цьому, на думку політолога, Україна займатиме не пріоритетне, а другорядне місце в зовнішньополітичному курсі Росії.

Оцінюючи участь Росії в політичному полі України, Фесенко підкреслив, що "Росія не буде робити ставку на когось одного, вона буде грати на протиріччях".

Він додав, що йдеться про протиріччя між президентом Віктором Ющенком і прем'єром Юлією Тимошенко, а також почасти про протистояння з лідером Партії регіонів Віктором Януковичем. Якщо ж з'явиться новий політик, то, на думку Фесенка, його теж включать у цю систему протиріч.

Водночас Фесенко підкреслив, що "питання хто буде прем'єром України матиме принципове значення" у відносинах із Росією, тому що посівши посаду прем'єра, Путін буде відігравати важливу роль у побудові міжнародних відносин.

"У найближчі роки нам доведеться домовлятися і з одним, і з іншим (Путіним і Медведєвим)", - підкреслив політолог. Фесенко також зазначив, що Медведєв сильніше включений в українську політику, ніж Путін, у зв'язку з чим, швидше за все, буде виявляти більшу цікавість до політичних подій в Україні.

При цьому він нагадав, що Медведєв "курував події 2004 року". "Хто знає, чи не сформувався у нього комплекс поразки і чи не захоче він своєрідного реваншу", - заявив Фесенко, зазначивши, що "душа Медведєва зараз – таємниця".

Політолог також спрогнозував, що колишнього лідера СДПУ(о) Віктора Медведчука, який раніше мав досить тісні контакти з Медведєвим, багато політичних сил намагатимуться використовувати як канал доступу до Медведєва як до нового президента РФ.

Крім того, політолог відзначив можливість створення в Україні нового проекту російської партії і не виключив можливість нових товарних воєн між Україною й Росією.

У свою чергу директор центру "Софія" Андрій Єрмолаєв також висловив думку, що у нинішніх відносинах із Росією "Україна розглядається не як партнер і навіть не як молодший підрядник, а як життєвий простір, який не потрібно захоплювати, який потрібно освоювати".

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...