Симоненко каже, що лобісти НАТО "відмивають" гроші

П'ятниця, 29 лютого 2008, 18:00

Лідер Комуністичної партії Петро Симоненко вважає, що президент Віктор Ющенко, намагаючись домогтися для України Плану дій із набуття членства в НАТО, робить український народ "заручником власних забаганок і хворобливих амбіцій".

Про це йдеться у повідомленні прес-служби КПУ, розповсюдженому в п’ятницю.

"Заява Ющенка під час міжнародного форуму "Україна – Європа" про те, що він не бачить необхідності проводити референдум щодо вступу до НАТО – це власна думка громадянина Ющенка, на яку він має повне право", - зазначив Симоненко.

"Але як президент він зобов’язаний, згідно Конституції, оголосити про проведення такого референдуму на підставі зібраних у втановленому порядку і підтверджених Центрвиборчкомом 4,5 мільйонів підписів виборців", - наголосив комуністичний лідер.

Симоненко також визнав, що, дійсно, до НАТО нас поки що офіційно ніхто не запрошує.

"Проте Ющенко лізе туди сам і тягне за собою всю країну, роблячи український народ заручником власних забаганок і хворобливих амбіцій", - сказано в повідомленні.

"Всеукраїнський референдум щодо вступу до НАТО, і саме це було метою збору підписів за його проведення, повинен зупинити антидержавні зовнішньополітичні ініціативи Ющенка та "помаранчевих", - підкреслив Симоненко.

Лідер комуністів упевнений, що витрачати десятки мільярдів державних гривень на заходи, пов’язані з підготовкою до вступу в НАТО, всупереч волі людей – "це злочин".

"Величезні кошти відмиваються через фінансування фіктивних програм так званої "адаптації" до стандартів НАТО і ці величезні кошти з державної скарбниці перетікають у кишені лобістів Північноатлантичного альянсу", - підкреслив Симоненко.

"Ющенко зневажає правом людей провести референдум, бо прекрасно розуміє, що громадяни України не підтримають вступ до НАТО, а тим самим позбавлять натовських лобістів джерела фінансових і політичних дивидендів, перекриють їм доступ до розкрадання бюджетних грошей", - додав лідер КПУ.