Росія просить ООН не визнавати Голодомор геноцидом

Понеділок, 10 березня 2008, 17:10

Постійний представник Росії при відділенні ООН у Женеві Валерій Лощинін закликає відмовитися від спроб кваліфікувати масовий голод 30-х років минулого століття як геноцид.

Про це він заявив, виступаючи на сьомій сесії Ради ООН з прав людини, передає Ліга з посиланням на центр новин ООН.

"Учора на сегменті високого рівня була піднята тема так званого Голодомору - масового голоду 30-х років минулого сторіччя. Цю трагедію намагалися представити як злочин геноциду, тобто цілеспрямоване знищення однієї етнічної групи населення", - відзначив представник Росії.

"Історична ж правда полягає в іншому. Жертвами трагічних подій тих років стали мільйони людей різних національностей колишнього Радянського Союзу - росіян, українців, казахів, татар, башкир", - заявив Лощинін.

При цьому він підкреслив, що голод 30-х років не може бути визнаний геноцидом, як його визначає Конвенція про геноцид 1948 року, і закликав "не займатися політичними спекуляціями на теми, пов'язані зі спільним, іноді трагічним, історичним минулим і не використовувати для цього довільне тлумачення норм міжнародного права".

Як повідомлялося, президент Віктор Ющенко пообіцяв внести в новообрану Верховну Раду законопроект про встановлення кримінальної відповідальності за заперечення актів геноциду - Голодомору й Голокосту.
powered by lun.ua