Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

ООН всипала Україні за біженців

Понеділок, 10 березня 2008, 17:05

Агенції ООН, представлені в Україні, занепокоєні нещодавнім випадком примусового вислання українською владою 11 шукачів притулку зі Шрі-Ланки.

Як повідомляється в прес-релізі представництва ООН в Україні, шукачі притулку були примусово вислані з території України на батьківщину 4 та 5 березня.

Ці особи, йдеться в прес-релізі, звернулися до партнерської організації Агенції ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в Києві у грудні 2007 року і отримали консультації щодо процедури набуття статусу біженця в Україні та їх права звернутися із заявою до урядової міграційної служби. При цьому шість з них змогли подати заяви з проханням надати їм статус біженця до компетентних органів України.

Система агенцій ООН в Україні стурбована порушенням прав шукачів притулку з Шрі-Ланки щодо справедливої, ефективної процедури для визначення їх статусу.

Крім того, наголошується в прес-релізі, УВКБ ООН було відмовлено у вільному доступі до цих шукачів притулку, всупереч Конвенції ООН про статус біженців 1951 року, ратифікованій Україною.

"ООН підкреслює важливість "принципу невислання", за яким жоден біженець чи шукач притулку, чия справа ще не розглянута належним чином, не може бути насильно повернений до країни свого походження. Примусове вислання – це порушення Конвенції ООН про статус біженців, підписантом якої є Україна. Примусове вислання так само заборонено українським національним законодавством", - наголошує представництво ООН.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування