Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Для України у СОТ склалася "унікальна ситуація"

Вівторок, 11 березня 2008, 14:18

Заступник міністра економіки і голова переговорної групи зі вступу України до СОТ Валерій П’ятницький стверджує, що зі вступом у торгівельну організацію субсидії для аграріїв не тільки не зменшаться, але навіть можуть збільшитися.

"По ідеї – повинні скорочуватися (субсидії). Але в нас склалася унікальна ситуація! Ми домовилися про те, що не будемо їх зменшувати", - сказав він в інтерв'ю "Дело".

"Для розрахунку такої підтримки прийнята формула, при якій до середньої величини субсидій сільського господарства за минулі роки додається ще 5% від загального обсягу виробництва. Таким чином, якщо тенденція зростання аграрного сектора збережеться, пропорційно збільшиться і рівень державної підтримки", - додав він

За словами П’ятницького, сьогодні складається унікальна ситуація, коли аграрії "можуть грати усе помітнішу роль на світових ринках, ніж будь-коли до цього".

"Світові ціни на сільськогосподарську продукцію ростуть, вона стає усе дефіцитнішою. І часто виходить так, що захищатися потрібно не нам (від напливу імпортної продукції - УП), а від нас. На сьогодні таких країн, як Україна, не так вже багато. Це Казахстан, Аргентина, Росія – ті країни, у яких є невикористаний потенціал. Можливості того ж ЄС або США – дуже обмежені", - зазначив він.

"Сільське господарство України не вмирає. Воно реструктуризується, воно пройшло через складний етап тих соціально-економічних змін, які торкнулися всієї нашої країни, і це нормально", - завірив П’ятницький, додавши, що "ми абсолютно правомірно можемо підтримувати своє сільське господарство на тому рівні, який склався в середньому за період 2004-2006 років".

Говорячи про те, чи допускає СОТ пільги для аграріїв і нульову ставку ПДВ для них, заступник міністра економіки сказав: "СОТ абсолютно байдуже, який у нас ПДВ – нульовий, 5%, 10% або 20%. Головне, щоб цей ПДВ застосовувався однаково стосовно конкретного товару незалежно від країни його походження".

"І це не може бути предметом переговорів – домовилися, не домовилися. Це аксіома, третя стаття ГАТТ (Генеральної угоди з тарифів і торгівлі), фундамент системи СОТ, яка ніким не обговорюється", - додав він.

Водночас, П’ятницький вважає, що "пільги – це повне викривлення ринку, це його вбивство, а якщо держава щось стимулює, це потрібно робити цілеспрямовано".

"Система пільг із ПДВ ніяк не пов'язана з результатами роботи, тому вона не стимулює розвиток виробництва і дає простір для непрозорих схем. І коли держава дає аграріям пільги з кишені платників податків, ціни все одно зростають і платникам податків доводиться платити ще один податок – інфляційний. Це ненормально", - сказав він.

Водночас, заступник міністра зазначив, що в системі СОТ "у необмеженому обсязі дозволені інвестиції "у майбутнє" – розвиток інфраструктури, дороги, електрифікація, модернізація, а також "зелені заходи" – захист рослин, боротьба зі шкідниками, збільшення продуктивності, селекція, наукова розробка і підготовка фахівців.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування