Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Янукович теж написав Ющенку - спинити Тимошенко

Четвер, 13 березня 2008, 08:55

Голова фракції Партії регіонів Віктор Янукович просить президента Віктора Ющенка призупинити приватизаційні процеси, розпочаті Кабінетом міністрів, до затвердження Верховною Радою нової редакції програми приватизації.

Про це йдеться у його листі до Ющенка, текст якого розміщено на сайті Партії регіонів.

Як сказано у листі, "за висновками народних депутатів фракції, дії уряду у сфері приватизації є безсистемними і такими, що не узгоджуються" із положеннями указу президента про план першочергових заходів у сфері інвестиційної діяльності від 10 квітня 2006 року, а також внесеної до Верховної Ради програми діяльності Кабінету міністрів у частині розробки Державної програми приватизації.

"Уряд має намір приватизувати державне майно в обсягах, які дестабілізують ринок, призведуть до знецінення активів за відсутності адекватного сучасним умовам законодавчого забезпечення приватизаційних процесів та програм приватизації в умовах погіршення кон’юнктури на світовому фондовому ринку", - стверджує Янукович.

"Уряд розглядає приватизацію лише як джерело покриття дефіциту бюджету та фінансування популістських проектів, що є проїданням національного багатства України, загрозою зростання інфляції та зубожіння населення", - упевнений він.

На думку Януковича, "приватизація є поспішною, непідготовленою, не враховує всіх негативних наслідків від її здійснення та призведе до втрати контролю над стратегічними об’єктами".

Зокрема, зазначається, в листі, неприпустимою є приватизація ВАТ "Турбоатом". "Лише за умов збереження цього підприємства у державній власності, можна буде в повному обсязі реалізувати програму розвитку і модернізації енергетичної галузі України. Передусім, йдеться про продовження термінів експлуатації енергоблоків атомних електростанцій", - пише лідер "регіоналів".

"У питаннях приватизації стратегічних об’єктів уряд має керуватися не політичними амбіціями окремих політиків, а діяти на основі узгодженої позиції всіх політичних сил, за ретельно підготовленою процедурою, з прийняттям окремих законів по кожному об’єкту", - наголошує він.

"Загалом, продаж стратегічно важливих підприємств приватним компаніям (в тому числі іноземним) несе в собі ризики для інформаційної, енергетичної і транспортної безпеки України. Тому потрібен зважений підхід до приватизації цих об’єктів та чіткі законодавчі гарантії унеможливлення загроз національній безпеці", - звертає Янукович увагу Ющенка.

"У зв’язку з цим, просимо вжити заходів, що б передбачали припинення Кабінетом міністрів злочинного продажу державного майна до затвердження Верховною Радою нової державної програми приватизації, активізацію виконання урядом вищезгаданого указу, запровадження механізмів розміщення акцій стратегічно-важливих підприємств на провідних світових фондових майданчиках тощо", - сказано в листі.

До листа до Ющенка Янукович також додав проект відповідного указу президента.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування