Ющенко перевіряє, як Тимошенко виконала його директиви

П'ятниця, 14 березня 2008, 17:31

В аеропорту "Бориспіль" розпочалась зустріч президента Віктора Ющенка з прем’єром Юлією Тимошенко і головою НАК "Нафтогаз України" Олегом Дубиною.

Про це журналістам повідомила прес-секретар президента Ірина Ванникова.

Як вчора заявляв сам президент, він планує заслухати інформацію уряду і "Нафтогазу" щодо газових домовленостей, досягнутих у Москві.

На зустрічі також присутній голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, секретар РНБО Раїса Богатирьова та перший заступник глави секретаріату президента Олександр Шлапак.

За словами Ванникової, зараз на зустрічі обговорюються питання відповідності досягнутих у Москві домовленостей директивам президента.

Ванникова поінформувала, що на початку зустрічі Ющенко привітав факт досягнення домовленостей. Президент підкреслив, що для нього є принциповим той факт, що була збережена ціна на газ в обсязі 179,5 доларів за 1 тис. куб. м.

В той же час Ванникова зауважила, що є певні нюанси, про які президент говорив ще в четвер на прес-конференції в Брюсселі.

Зокрема, досягнуті домовленості дозволяють працювати в Україні афільованій структурі "Газпрому". У домовленостях йде мова про те, що ця структура матиме право продавати на внутрішньому ринку не менше 7,5 млрд. куб. м газу, у той час як в директивах було написано не більше 7,5 млрд. куб. м газу.

"Цей момент вимагає уточнення", - сказала вона.

Також президента турбує те, що домовленість щодо роботи структури "Газпрома" зафіксована на 2008-й і подальші роки. Натомість жодної гарантії з боку "Газпрому" щодо забезпечення балансу газу в Україні на 2009-й і подальші роки немає, зазначила Ванникова.

Також, за її словами, у директивах вказувався перелік підприємств, яким буде поставлятися газ дочірнім підприємством "Газпрому", і цей перелік буде узгоджений з "Нафтогазом".

Натомість у домовленостях йдеться про те, що "Газпром" сам визначатиме, кому і як постачатиме газ.

"Ці нюанси викликають певні питання", - сказала Ванникова.

УНІАНpowered by lun.ua