Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Ющенко таки наполягає на двох палатах

П'ятниця, 14 березня 2008, 17:10

Президент Віктор Ющенко вважає за доцільне обговорити створення двопалатного парламенту.

Таку думку президент висловив в інтерв’ю Укрінформу.

"Є регіони, не представлені жодним депутатом. Якщо ми віддані пропорційній системі, то вона і далі підтверджуватиме те, що ми сьогодні маємо. Тоді, очевидно, треба відновлювати дискусію щодо двопалатного парламенту, щоб одна палата все-таки представляла регіони. Нам потрібно пройти цю дискусію і дати відповідь, спираючись на той чи інший механізм", - заявив Ющенко.

Президент також висловився за повернення мажоритарної системи на місцях.

"Як на мене, у політичній дискусії стосовно місцевого самоврядування, знизу до обласного рівня, вже мало зустрічається апологетів, які б відстоювали пропорційний принцип виборів. Практика останніх двох років засвідчила, що це було хибне рішення. Треба виходити або на змішану, або на мажоритарну модель. Ми втратили прямий зв'язок між виборцем і тим, кого він делегує. І особливо це відчутно на рівні органів самоврядування", - сказав Ющенко.

"Через непродумані зміни до Конституції ми прийшли до того, що політизуємо ситуацію там, де навіть немає партійних представництв. А якщо цих сил немає, то їх треба штучно створювати. Це основа для процвітання корупції", - вважає президент.

"Іншими словами, навіщо ми штучно підігріваємо ці процеси, коли вони на громадському рівні не мають підтримки. Я не хочу сказати, що не вірю в перспективу політичних партій. Ні, я вірю в політичні партії. Можливо, людство і придумало їх як легкий спосіб давати відповіді на ті чи інші питання, які виникають у житті суспільства. Але структуризація, в тому числі й політична, потребує часу", - зауважив президент.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування