Путін готовий допомогти НАТО, щоб Україну не взяли в Альянс

Субота, 15 березня 2008, 13:45

Президент Росії Володимир Путін готовий допомогти країнам НАТО в бойових діях в Афганістані в обмін на відмову Альянсу прийняти Україну і Грузію в НАТО.

Про це пише польська "Gazeta Wyborcza", посилаючись на джерела в НАТО й у європейських столицях, передає "Эхо Москвы".

За даними видання, на нещодавніх переговорах з канцлером Німеччини Ангелою Меркель Путін навіть запропонував направити російські підрозділи в Афганістан.

Також, за цими даними, Путін готовий створити транспортний коридор для перекидання Натівських сил з Європи в Афганістан.

В обмін Росія просить відмовити Україні і Грузії в прийомі в НАТО.

У той же час НАТО підтверджує факт переговорів з Росією про участь Москви в операції в Афганістані.

Офіційний представник альянсу заявив, що мова йде про використання російської території і повітряного простору для перекидання військ і техніки в Афганістан.

Утім, ніяких результатів цих переговорів поки немає, сказав представник НАТО.

Відправлення російських солдатів в Афганістан в обмін на відмову Грузії й України вступити в НАТО "не може бути предметом офіційної домовленості", - заявив в ефірі радіостанції президент Інституту стратегічних оцінок Олександр Коновалов.

За його словами, "НАТО не може відмовити в прийомі будь-якій країні, якщо вона хоче приєднатися і відповідає умовам вступу в блок".

Коновалов відзначив, що "у Росії є можливість сформулювати власні умови, які керівництво НАТО змушене буде враховувати".

"Можна обумовити вступ Грузії в НАТО тим, що в нинішніх границях ця країна не може вступити в нього, тому що Абхазія і Південна Осетія це рішення не підтримають", - вважає Коновалов.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua