Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

США не хочуть, щоб Росія субсидіювала Україну

Неділя, 16 березня 2008, 16:47

США не вважають, що Росія повинна субсидіювати українську енергетику, але не хотіли б, щоб через скорочення енергетичних постачань із РФ виникла небезпека дестабілізації в Україні.

Про це заявив в інтерв'ю "Інтерфаксу" помічник заступника держсекретаря США Девід Крамер, що курирує відносини з Росією, Україною, Білорусією і Молдавією.

"Ми знаємо про газові протиріччя між Росією й Україною, що розв'яжуться на шляху більшої прозорості і ліквідації фірм-посередників", - відзначив американський дипломат.

"Ми не вважаємо, що Росія повинна продовжувати субсидіювати українську економіку, енергетику. Але ми не хочемо, щоб в Україні виник ризик дестабілізації через скорочення енергетичних постачань з Росії", - підкреслив Крамер.

Він висловив надію, що "знайдеться спосіб виробити більш ясні енергетичні відносини між Україною і Росією, що так само в інтересах Росії".

Торкнувшись прагнення України стати членом НАТО, Крамер запевнив, що "США не мають наміру штовхати Україну ні в якому напрямку".

"Ми вважаємо, що розвиток наших відносин з Україною не повинен відбуватися за рахунок Росії. Ніхто не повинен бачити міждержавні відносини як гру з нульовим результатом. Ми хочемо підтримувати міцні відносини з Україною, але ми хочемо гарних відносин з Росією", - підкреслив дипломат.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування