Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Генсек НАТО відзначив, що Україна – винятковий партнер. А відповіді нема

Вівторок, 18 березня 2008, 08:59

За два тижні до бухарестського саміту НАТО на Заході не можуть визначитися щодо рівня співпраці Альянсу з Україною і Грузією.

Генеральний секретар НАТО Яаап де Гооп Схеффер говорив про цю проблему у Брюсселі з невеликою групою журналістів, серед яких був і кореспондент Радіо "Свобода".

Генсек НАТО каже, що сьогодні не може передбачити, чим закінчаться дискусії про те, чи варто залучати Україну і Грузію до Плану дій щодо членства в Альянсі.

За словами Схеффера, тут НАТО буде керуватися двома принципами.

По-перше, двері Альянсу відчинені. По-друге, на остаточне рішення не може вплинути жодна держава за межами блоку.

Тут керівник НАТО мав на увазі Росію, яка рішуче виступає проти розширення Альянсу.

Схеффер високо оцінив те, що Україна і Грузія здійснили "великий поступ на шляху до демократії", проте дав зрозуміти, що політична ситуація в обох країнах могла б бути кращою.

При цьому він, зокрема, нагадав про загострення конфлікту між владою та опозицією у Тбілісі восени минулого року. "Сподіваюся, що конфлікт дотепер уже вичерпаний", - зазначив Схеффер.

"Гадаю, що курс відкритих дверей НАТО має бути підтверджений у Бухаресті. Що це означає в політичному вимірі – ПДЧ, чи ні, поки ще зарано говорити", - заявив генсек НАТО.

Так само немає відповіді щодо України. За залучення України до ПДЧ виступають передовсім американці, чехи і поляки, а німці й французи налаштовані проти.

Щодо військової співпраці, то Альянс лише вітає розширення контактів, і тут Схеффер виділив Україну:

"Дуже важливо, що Україна бере участь в усіх, я це наголошую, в усіх операціях НАТО. Жоден інший партнер НАТО не бере такої участі. Тому це варто відзначити".

Крім цього, генсек НАТО сказав журналістам, що не бачить жодних негативних наслідків від розширення організації, яке, на його думку, сприяло стабільності у Європі.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування