В США не дадуть Росії вирішальне слово по Україні

Середа, 19 березня 2008, 12:43
Посол США Вільям Тейлор заявляє, що треті країни не мають права на вето у відносинах між Україною та НАТО.

Про це він заявив у середу на брифінгу разом із заступником глави секретаріату президента Олександром Чалим.

"Жодна країна за межами НАТО і України не повинна мати право вето", - сказав він, відповідаючи на питання щодо заяв генсека альянсу про те, що при вирішенні питання про приєднання України до ПДЧ братиметься до уваги позиція Росії.

"Важливо, щоб Україна мала добрі відносини з Росією і важливо, що НАТО мало гарні відносини з Росією", - водночас зазначив він.

"Україна – суверенна демократична країна. США й інші крани поважають цей суверенітет. США вірить, що Україна, як і всі інші суверенні країни, може самостійно вирішувати свою долю", - зазначив він.

Водночас Тейлор підкреслив, що "Україна виносить свої рішення щодо свого майбутнього, а НАТО, якщо отримає запит від України, буде готувати свою відповідь".

"Рішення подавати такий запит – це не американське, не російське, не європейське рішення. А українське рішення", - додав він.

Водночас Чалий нагадав позицію президента Віктора Ющенко про те, що вибір системи колективної безпеки – це виключне право України.

"Президент неодноразово наголошував на необхідності проведення консультацій, які б зняли занепокоєння, що майбутня інтеграція України може заважити і загрожувати інтересам Росії", - зазначив він.

"Ющенко оголосив, що Україна, інтегруючись в НАТО, готова взяти на себе зобов’язання щодо розташування ядерної зброї чи іноземних баз. Наша позиція дружня. Ми пропонуємо не протистояння, а діалог", - наголосив він.powered by lun.ua