Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Тимошенко хоче розписатися з "Газпромом" не менш, як на 5 років

Середа, 19 березня 2008, 13:37

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко виступає за співпрацю України та Росії у газових відносинах на основі не щорічних, а довгострокових угод терміном 5-10 років.

"Ми вважаємо, що Україна і Росія у системі забезпечення України природнім газом і здійснення транзиту її територією мусять працювати не в щорічних угодах, а в дострокових угодах не менше, ніж на 5, а краще на 10 років", - заявила Тимошенко на прес-конференції.

"Над цим ми зараз працюємо. Будемо доводити цю справу до логічного завершення", - додала вона.

Коментуючи угоду "Нафтогазу" та "Газпрому" про співпрацю від 12 березня 2008 року, прем'єр повідомила, що ця угода була розглянута урядом у середу і підтримана за основу.

"Але ми вважаємо, що переговорний процес має продовжуватися. Ті зауваження, що сформував сьогодні уряд, мають бути враховані", - наголосила Тимошенко.

Вона нагадала, що на рівні домовленостей президентів і прем'єрів обох країн було домовлено, що "РосУкрЕнерго" буде працювати тільки три місяці.

"Тому перше зауваження до цієї угоди в тому, що газ буде в Україну постачатися від "РосУкрЕнерго" не рік, як тут передбачено, а тільки три місяці", - заявила прем'єр.

"Друге зауваження, яке буде сформоване і яке буде в постанові уряду щодо погодження цієї газової угоди, полягає в тому, що 7,5 млрд. куб. м природного газу буде поставлятися не щорічно протягом всього життя, а так, як передбачена ця угода, - тільки на один рік, поки зберігається постачання середньоазійського газу по такій ціні", - повідомила вона.

Ще одне зауваження, за словами Тимошенко, полягає у тому, що "в угоді написано, що не менше 7,5 млрд. куб. м газу буде постачатися "Газпромом" на ринку України".

"Ми вважаємо, що слово "не менше" треба прибрати і залишити просто 7,5 млрд. куб. м газу, щоб це не викликало додаткових неузгодженостей в наших діях і додаткових елементів нестабільності", - зазначила прем'єр.

Крім того, "має бути чітко прописано, що ця угода укладена тільки на один рік - далі має бути підписана стратегічна угода".

"Сьогодні уряд дав таке доручення - стратегічна угода щодо забезпечення України газом та здійснення транзиту російського газу територією України, яка має містити передбачувану і об'єктивну політику щодо формування ціни на природній газ і транзиту російського газу через територію України".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: