Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Луценко думає про перепідпорядкування миротворців

Четвер, 20 березня 2008, 16:59

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає за доцільне перепідпорядкування українського миротворчого контингенту МВС України Єврокомісії.

"Власне, є можливість розглянути доцільність перебування у складі місії ООН (миротворчого контингенту України в Косово)... Є доцільність передати в підпорядкування Єврокомісії", - сказав Луценко в четвер на брифінгу в Києві.

Голова МВС висловив упевненість у тому, що це питання буде розглядатися на найближчому засіданні Ради національної безпеки й оборони України. "Я упевнений, що це питання буде внесене на розгляд РНБО", - сказав він.

Говорячи про своє перебування в Косово, Луценко розповів, що він відвідав у шпиталях поранених. При цьому підкреслив, що медична допомога надається абсолютно усім і весь миротворчий контингент МВС України висловив бажання продовжувати роботу в Косово.

"І професіоналізм, і витримка наших бійців була зразковою", - сказав голова МВС.

Луценко закликав політиків не політизувати у даний час це питання.

"Україна може ухвалити рішення з даного питання, але афішувати свої політичні позиції... аморально", - сказав він.

Луценко знову повідомив, що буде домагатися повернення статусу учасника бойових дій українським миротворцям, які знаходяться в Косово. "Це має бути вирішено найближчим часом українським урядом", - додав він.

Станом на 18 березня цього року, у міжнародних миротворчих місіях перебуває 222 представника МВС України, з яких 220 - у місіях ООН (у тому числі в Косово - 187, Судан - 10, Ліберія - 14, Конго - 5).

З початку участі МВС України в міжнародній миротворчій діяльності (травень 1994 року), один миротворець загинув, 20 одержали поранення, 8 - тілесні ушкодження.

Миротворча діяльність МВС України здійснюється відповідно до закону "Про участь України в міжнародних миротворчих операціях", а також указу президента і відповідних постанов Кабінету міністрів.

Спрямування миротворчого персоналу МВС України вперше було здійснено 21 травня 1994 року на підставі постанов Верховної Ради.

Основними завданнями українських миротворців МВС є виконання поліцейських функцій з охорони громадського порядку і боротьби зі злочинністю, функції прикордонної поліції, проведення слідчих дій, патрулювання зони відповідальності, припинення масових порушень громадського порядку.

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування