За керування в нетверезому стані хочуть штрафувати на 500 доларів

Четвер, 20 березня 2008, 19:20
Верховна Рада має намір збільшити штраф за керування транспортним засобом у нетверезому стані від п'ятнадцяти-двадцяти до вісімдесяти-ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1360-2550 гривень).

За прийняття за основу законопроекту N 1061-5 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти по удосконаленню регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху" проголосували 241 депутат при 226 необхідних, повідомляє Обком з посиланням на Українські новини.

У пояснювальній записці до законопроекту відзначається, що його завданням є підвищення ефективності роботи співробітників підрозділів Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ і судів щодо розгляду справ про порушення правил дорожнього руху.

Прийнявши законопроект, Рада внесе зміни в Кодекс про адміністративні правопорушення, Земельний і Бюджетний кодекси і закони "Про міліцію", "Про дорожній рух", "Про рекламу", "Про перевезення вантажів", "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Рада встановить штраф за проїзд на заборонний сигнал світлофора на рівні 170-204 гривень.

Після прийняття закону більшість стягнень за порушення будуть накладатися працівниками ДАІ, що мають спеціальні звання: інспекторами і начальниками підрозділів.

У той же час право визначати покарання за грубі системні порушення правил дорожнього руху буде надано судам.

Крім цього, парламент введе механізм контролю за системними порушеннями правил шляхом нарахування штрафних балів.

У випадку порушення правил руху водієм, сума нарахованих балів якого досягне 30, його в судовому порядку буде позбавлено права водіння (при цьому штрафні бали погашаються).

Облік нарахованих штрафних балів буде вестися спеціальною автоматизованою системою, створеною в ДАІ.

Також, після прийняття закону, Рада введе використання приладів автоматичної фото- і відеофіксації правопорушень для формування повноцінної бази доказів порушення правил дорожнього руху.

Усі новини...