Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Тимошенко вирішила позбутися пакетів ще чотирьох компаній

П'ятниця, 21 березня 2008, 12:57

Уряд включив пакети акцій теплових енергогенеруючих компаній ВАТ "Дніпроенерго", "Донбасенерго", "Західенерго" і "Центренерго" у розмірі 60%+1 акція в перелік підприємств, що підлягають приватизації в 2008 році.

Відповідне розпорядження Кабінет міністрів ухвалив 19 березня й оприлюднив на своєму веб-сайті в п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

На даний час НАК "Енергокомпанія України", створеній у 2004 році, належить 85,77% акцій "Донбасенерго", 78,29% акцій "Центренерго", 76,04% акцій "Дніпроенерго" і 70,1% акцій "Західенерго".

Уряд доручив Мінпаливенерго передати по 60%+1 акція цих компаній ФДМ, а акції, що залишилися, залишити в статутному фонді НАК.

При цьому розмір пакета "Дніпроенерго" є спірним, тому що акціонери компанії в рамках виконання плану санації на зборах 27 серпня 2007 року вирішили збільшити статутний капітал на 52,1% - до 149,186 млн. грн..

Зокрема, шляхом проведення раніше схваленої попереднім урядом допемісії, акції якої одержать вхідні в ДТЕК "Павлоградуголь" і "Шахта "Комсомолець Донбасу".

У результаті частка НАК "Енергетична компанія України" скорочується з 76,04% до 50%+1 акція, тоді як частка ДТЕК одержує близько 44,28% акцій.

Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку зареєструвала цю емісію, однак її результати не були внесені до реєстру через конфлікт підприємства з реєстратором "Укрнафтогаз".

Формально у своїй фінансовій звітності "Дніпроенерго" вже вказує новий розмір статутного фонду, відносно якого зазначений у розпорядженні від 19 березня пакет акцій складає лише близько 39,5% акцій.

У той же час новий уряд на чолі з Юлією Тимошенко заявляє про необхідність повернути статус-кво в розподілі акціонерного капіталу.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування