Біля Гонконгу затонуло українське судно

Неділя, 23 березня 2008, 11:44

В акваторії Гонконгу після зіткнення з китайським сухогрузом затонуло українське судно "Нафтогаз-67", у результаті, щонайменше, 19 українців зникли безвісті.

За повідомленням телеканалу "Вести", інцидент трапився в суботу ввечері до півночі від острова Лантау, в 4 км від міжнародного аеропорту Чек Лап Кок, передає "Інтерфакс-Україна".

В умовах туману сухогруз із материкового Китаю зштовхнувся з зареєстрованим в Україні судном, яке пішло до дна. Сім членів екіпажу - 6 громадян України й 1 китаянка - врятовані. Їм надана медична допомога, фізичний стан потерпілих задовільний. У цей момент потерпілі перебувають на території САР Сянган.

Інші 19 моряків, припускають фахівці, могли потонути разом із судном.

Як передає прес-служба міністерства закордонних справ України, всі 19 зниклих - українці.

Пошуково-рятувальні роботи в районі катастрофи тривають. До пошуків приєдналися підрозділи морської поліції й протипожежної безпеки САР Сянган, також задіяні водолази й гелікоптер.

Посольство України в КНР створило спеціальну оперативну групу, члени якої встановили контакт із компетентними службами САР Сянган й одержують оперативну інформацію про хід проведених робіт.

На місце події вирушили посол України в КНР і консул, інформує прес-служба МЗС України.

Разом з тим, президент Віктор Ющенко просить уряд у координації з компетентними органами КНР вжити невідкладних та вичерпних заходів для належного забезпечення пошуково-рятувальних робіт, надання допомоги врятованим українським морякам та здійснення усіх необхідних дій по лінії консульської служби МЗС України для подолання наслідків цієї трагедії.

Як повідомляє прес-служба президента з посиланням на його прес-секретаря Ірину Ванникову, листа відповідного змісту Ющенко направив у неділю до прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
powered by lun.ua