Ще трохи і Україна почне вимагати компенсації від китайців за "Нафтогаз"

Понеділок, 24 березня 2008, 11:08

Україна вимагатиме компенсації в тому разі, якщо винним в аварії українського судна в Гонконзькій протоці виявиться китайський корабель.

Про це на брифінгу в Києві заявив міністр транспорту і зв`язку, голова міжвідомчої комісії з розслідування цієї події Йосип Вінський, повідомляє УНІАН.

"Безперечно, ми діятимемо відповідно до міжнародної процедури, і, безумовно, якщо там вина буде китайського корабля, то, звісно, відповідні санкції виставлятимемо. Це однозначно", - сказав він.

Міністр відзначив, що поки що інформації про корабельну аварію недостатньо, оскільки українські фахівці ще не дісталися до місця аварії.

"Інформація дуже складна. Наприклад, на моє запитання, як могло статися, що (відбувся) бічний удар – це для мене ключове питання – глава морського департаменту Гонконгу ухилився від відповіді. Тобто, ви прекрасно розумієте, що й та сторона веде себе дуже обережно", - сказав він.

Як зазначив міністр, аварійно-рятувальна операція триває, проте українське судно досі не підняте, зокрема, через значну глибину.

За інформацією Вінського, "прослуховування судна безуспішне, відповіді із судна водолази не одержали".

Вінський також повідомив, що доля 18 членів екіпажу, як і раніше, невідома.

Як відомо, 22 березня в Південно-Китайському морі (Гонконзька протока) сталося зіткнення транспортно-буксирного судна "Нафтогаз-67" (власник “Чорноморнафтогаз", Україна) і балкера "Яохай" (КНР).

На судні "Нафтогаз-67" перебували 25 осіб – 24 українці і один представник Китаю. Сім членів екіпажу – один громадянин Китаю і шість українців – під час зіткнення перебували на верхній палубі і були підібрані рятувальниками у відкритому морі. 18 українських моряків у даний час вважаються зниклими безвісти. Рятувальні роботи тривають.powered by lun.ua