Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Яценюк: Балога допоміг відновити вплив Ющенка

Понеділок, 24 березня 2008, 12:44

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк вважає, що конфлікт між секретаріатом президента і Кабінетом міністрів є проявом демократії.

"Поки усе в межах конституційних повноважень. Може, це потрібно робити не так шумно. Але, з іншого боку – це прояв демократії", - сказав він в інтерв'ю "Фокусу", коментуючи дану ситуацію.

Водночас, на питання: "Були конфлікти, коли від вас секретаріат чи Ющенко чогось вимагали, а ви відмовлялися це зробити?", - Яценюк відповів:

"Тільки не президент. Ми вибудували збалансовані відносини".

Крім того, на питання, "хто на кого зараз більше впливає – президент на Віктора Балогу чи глава секретаріату на нього?" – спікер відповів:

"Балога багато в чому молодець. Коли ми прийшли в секретаріат у 2006 році, там поверхами тільки вітер гуляв, панував якийсь відчай. Президент був у непростому положенні. Ми з Віктором Балогою "надягли каски" і пішли на передову. Він один із тих, хто допоміг відновити вплив президента".

Водночас, на питання про нову пропрезидентську партію, нібито створювану Балогою, і можливу участь у ній Яценюка, спікер каже: "Мені нічого не відомо про цей проект". І додає: "Перш ніж про лідерство говорити, треба зрозуміти ідеологію партії, зрозуміти, чи буде команда. А поки це розмови".

"Я не займаюся ніяким новим політичним проектом, у тому числі і тим, про який ви говорите", - підкреслив він у розмові з журналістом.

Але на запитання, чи має бути, на його думку, сьогодні нова пропрезидентська партія, Яценюк відповів: "Рано чи пізно суспільству вона знадобиться. Усе старе іде".

При цьому, за словами Яценюка, про власну політичну партію йому думати "ще рано". "По ситуації", - пояснив він.

На питання про амбіції щодо інших посад спікер відповідає питанням: "А ви як думаєте?", - пише видання, але на питання, чи міг би він пропрацювати спікером років 50, відповідає негативно.

"Голова парламенту – це ще один етап. А далі – подивимося", - заявив Яценюк. А на зауваження, що "далі – тільки дві посади", додав: "Ну не все ж посадами вимірюється!"

На запитання, чому він не дозволяє допустити в собі спадкоємця президента – чи боїться, що Віктор Ющенко розсердиться – Яценюк, сміючись, сказав: "Я бачу, ви хочете скоротити мені політичне життя…Я мало чого боюся. Ну який я спадкоємець!"

На питання ж, як йому вдається підтримувати майже з усіма гарні відносини навіть "у найрізніших таборах", Яценюк відповів: "Є кілька принципів. Перший: я ніколи не переходжу на особистості, не прагну нікого принизити. Другий – я завжди дивлюся вперед. Життя мінливе, особливо в політиці. Ніколи не можна думати, що ти схопив Бога за бороду. Я так ніколи не думаю. І це поки працює".


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: