РНБО доручило захищати миротворців та давати їм більше грошей

1 перегляд
Понеділок, 24 березня 2008, 20:12

Рада нацбезпеки та оборони доручила уряду максимально посилити особисту захищеність українських миротворців при виконанні ними своїх функцій під мандатом ООН.

Також РНБО доручило підняти ступінь матеріального заохочення миротворців та покращити систему контролю за їх діяльністю з боку Міноборони та МВС в межах регламентних документів ООН, повідомляє прес-служба апарату РНБО.

Крім того, Рада нацбезпеки також висловлює занепокоєність "спробою розпочати дискусію про будь-яку відповідальність українських миротворців за пасивну позицію щодо використання зброї".

"Застосування зброї в цій ситуації призвів би до жертв серед місцевого населення... Це могло мати наслідком глибоку кризу в цьому регіоні", - зазначається у повідомленні.

РНБО відзначає "особливу для озброєних людей мужність і професійну мораль наших миротворців, які ціною свого життя та здоров'я, разом із поляками, румунами, французами зберегли мир на Балканах".

Рада нацбезпеки наголошує, що "для політиків вкрай важливо зрозуміти, що активне і послідовне виконання миротворчих зобов'язань України є одною із гарантій євроінтеграційних перспектив українського народу".

"Тому події в Косовській Митровиці треба розглядати саме в аспекті цієї принципово важливої програми української політичної влади", - зазначається у повідомленні.

"Одночасно, це і завдання для державної влади. Їй треба забезпечити високу ступінь особистої безпеки наших миротворчих підрозділів, на рівні не нижчому, аніж для американців, французів, німців, поляків", - додається у тексті.

РНБО вважає, що Україна має домогтися "не тільки нагального створення спільної з секретаріатом ООН комісії з розслідування інциденту у відкритому режимі".

"Нам потрібно терміново отримати її висновки, згідно зі статутом ООН, щодо планування та управління бойовою операцією, в якій були задіяні не професійні військові, а поліцейські", - заявляють в РНБО.

"Їхні функції, згідно із стандартами, суттєво різняться. Урок Косовської Митровиці має нас привести не в стан розгубленості і, можливо, справедливих за емоціями, але неконсолідованих в розумінні відповідальності держави за виконання своїх зобов'язань, заяв і дій", - додають у Раді нацбезпеки.

"В будь-якому випадку час емоцій і політичних вимог може настати тільки після ретельного і серйозного розслідування обставин цього тяжкого інциденту", - наголошують в РНБО.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua