Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

"Наша Україна" вимагає, щоб Тимошенко почистила свій список приватизації

Вівторок, 25 березня 2008, 15:35

"Народний союз "Наша Україна" висловлює стурбованість тривожними тенденціями, що намітилися в процесі приватизації деяких стратегічних об'єктів.

Кабінет міністрів затвердив своїми розпорядженнями переліки господарських товариств, частки або державні пакети акцій яких підлягають першочерговому продажу в поточному році, нагадується в заяві партії.

Серед цих господарських товариств є й такі, що відіграють важливу роль у забезпеченні національної безпеки та оборони, відзначають в НСНУ.

У зв'язку з цим рішенням Ради нацбезпеки та оборони від 15 лютого 2008 року уряду доручено в місячний строк визначити галузі економіки, роздержавлення яких має відбуватися за окремими програмами розвитку.

На жаль, це доручення не виконано, зауважують в НСНУ, - "до приватизації повним ходом готується низка підприємств оборонно-промислового комплексу та атомного машинобудування".

Тим часом доцільність, а іноді й законність приватизації цих об'єктів викликає серйозні сумніви, вважають у партії.

"Наша Україна" заявляє, що "завжди виступала за розвиток ринкової економіки, що базується на приватній власності".

"Ми розуміємо, що приватизація, особливо через механізм аукціонів, принесе значні надходження до бюджету", - йдеться у заяві.

"Однак головною метою приватизації має бути все-таки не заробляння грошей для покриття поточних витрат бюджету, а створення ефективної економіки", - переконані в партії.

У зв'язку з цим НСНУ наполягає, щоб "підприємства оборонно-промислового комплексу та атомного машинобудування були вилучені з переліку об'єктів, що приватизуються в 2008 році".

Крім того, НСНУ наполягає, щоб під час приватизації решти підприємств значна увага приділялася довгостроковим інвестиційним зобов'язанням.

Тільки такий підхід дозволить зробити приватизацію інструментом структурних реформ і побудови ефективної економіки, як це і передбачено угодою про створення коаліції демократичних сил, наголошується у заяві.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування