БЮТ придумав, як не дати Черновецькому боротися за крісло

Четвер, 27 березня 2008, 11:12

Фракція БЮТ пропонує заборонити брати участь у позачергових виборах міського голови особам, чия діяльність на цій посаді стала причиною їхнього проведення.

Відповідний законопроект зареєстрував депутат Валерій Писаренко в середу у Верховній раді.

"На позачергових виборах сільського, селищного, міського голови не може балотуватися громадянин, що раніше обіймав посаду сільського, селищного, міського голови і під час перебування на цій посаді не забезпечив здійснення наданих йому повноважень, унаслідок чого Верховною радою були призначені позачергові вибори", – говориться в документі.

"Задача цього закону – підвищити відповідальність мерів, відбити в них бажання зловживати службовим становищем і не дати їм шансу навіть подумати, що обрання на кілька років є для них своєрідною індульгенцією", – пояснив Писаренко.

За його словами, людина, що раніше зловживала довірою виборців, не повинна мати "ні морального, ні юридичного права балотуватися повторно".

При цьому депутат переконаний, що зареєстрований ним законопроект буде прийнятий "протягом найближчих тижнів".

"Я упевнений, що коаліція підтримає таку ініціативу. Ми ще не обговорювали її, але очевидно, що така концепція вписується в рамки нашої угоди про створення демократичної коаліції", – сказав Писаренко.

Він також підкреслив, що цей закон не спрямований проти когось конкретного. "У тексті немає ні прізвища Черновецького, ні посилання на мера Києва. Але у випадку прийняття документа його норми, звичайно ж, будуть застосовані на майбутніх виборах мера столиці", – підкреслив Писаренко.

При цьому депутат упевнений, що норми запропонованого ним законопроекту цілком відповідають Конституції.

У коаліції його оптимізму не розділяють.

"Не можу погодитися з політичною доцільністю цієї пропозиції. Якщо ми декларуємо, що жителі міст повинні самі вибирати собі владу і давати оцінку її діям, ми зобов'язані надати рівні можливості всім претендентам", – сказав глава підкомітету з питань державного будівництва Владислав Каськів.

Заступник глави парламентського комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування Юрій Ключковьский (НУНС) вважає ініціативу Писаренка логічною, однак визнає, що вона суперечить Конституції.

У Партії регіонів пропозицію вважають неприйнятною. "Ця норма неконституційна і фактично є спробою не допустити Леоніда Черновецького до участі у виборчій кампанії", – упевнений член парламентського комітету з питань правової політики Юрій Мірошниченко.powered by lun.ua