Тимошенко повідомила погану новину для Ахметова

1 перегляд
Четвер, 27 березня 2008, 13:34

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що уряд ухвалив рішення про початок приватизації енергогенерувальних компаній.

"Ми вчора прийняли рішення про початок чесної приватизації теплової генерації. Цей крок має зацікавити серйозних інвесторів", - сказала Тимошенко на зустрічі з іноземними дипломатами у четвер.

З її слів випливало, що йдеться про затвердження планів розміщення акцій компаній "Дніпроенерго", "Донбасенерго", "Центренерго" і "Західенерго", яке раніше переносилося на прохання президента Віктора Ющенка.

При цьому Тимошенко повідомила дипломатам, що з чотирьох генерувальних компаній дві "через штучні схеми практично перейшли в приватні руки", маючи на увазі компанії "Дніпроенерго" і "Донбасенерго".

"Я б не хотіла, щоб теплова генерація перейшла в руки людей, які використовують підприємства для тимчасового прибутку, а потім залишають їх у зруйнованому стані", - сказала Тимошенко.

Прем’єр також закликала іноземних дипломатів спостерігати за процесом приватизації в Україні.

"Це важливо для інвесторів з ваших держав. Якщо чесну приватизацію будуть зупиняти – щоб ви знали, що ці підприємства зберігають для корупційної приватизації, а не тому, що ці підприємства не можна приватизувати", - заявила вона.

"Люди, які поклали око на приватизацію в тіньовій площині "Одеського припортового заводу" і "Укртелекому" зараз усіма шляхами зупиняють чесну приватизацію. Вони хочуть дочекатися, коли з цим урядом впораються, – і можна буде приватизувати в нечесні корупційні моделі", - переконана прем’єр.

При цьому Тимошенко пообіцяла, що за її прем’єрства "всі об’єкти будуть приватизовуватися так, щоб в інвесторів не було жодних зауважень".

Як відомо, на разі тривають судові суперечки щодо того, який пакет акцій "Дніпроенернго" перебуває у власності держави. Структури, пов’язані з депутатом Рінатом Ахметовим, наполягають, що держава не володіє 60% акцій цієї компанії, якими намагається розпоряджатися.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua